VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Skanzen na Veselém Kopci

Skanzen na Veselém Kopci

Ve skanzenu ožila zapomenutá stavební řemesla

Veselý Kopec - Devatero řemesel aneb Od stromu až k domu na Veselém Kopci. To byl název programu, který v sobotu přilákal do skanzenu nedaleko Hlinska množství návštěvníků.

Ve skanzenu na Veselém Kopci začala oprava náhonu

Veselý Kopec – Ve skanzenu na Veselém Kopci začala oprava náhonu, který pohání lidové technické památky, zvláště mlýn. Obnovena budou i stavidla a vantroky na celém vodním díle.

O brambory pečené v popelu se návštěvníci málem poprali

Veselý Kopec - Bramborová sobota přilákala na Veselý Kopec stovky návštěvníků z blízka i daleka. Skanzen se proměnil v hotové výstaviště nejrůznějších odrůd, které mohli zájemci nejenom poznat, ale také ochutnat.

Brambory a zase brambory

Veselý Kopec - V sobotu se ve skanzenu na Veselém Kopci bude konat program s názvem Bramborová sobota.

V roubence truhláře Žejdlíka nechybí ani dřevěné hodiny

Vysočina, Veselý Kopec - Ve skanzenu na Veselém Kopci u Hlinska byla v sobotu při tamějším posvícenském programu poprvé pro veřejnost otevřena roubená chalupa s truhlářskou dílnou. Ta sem byla přemístěna ze Svratouchu, kde původně stála. Památka včetně původního vybavení je datována do konce 19. století, pracoval v ní vesnický truhlář Josef Žejdlík, později i jeho syn a vnuk.

Nenechte si ujít výlet na Veselý Kopec, bude tam tradiční posvícení!

Veselý Kopec - V sobotu 5. září od 10 do 15 hodin se na Veselém Kopci u Hlinska koná program s příjemným názvem i obsahem Posvícení.

Ve skanzenu není o zážitky dětí ani dospělých nouze

Veselý Kopec - O víkendech mohou návštěvníci Veselého Kopce sledovat při práci různé řemeslníky.

Na Veselý Kopec přijel tkadlec

Veselý Kopec - V rámci programu Veselý Kopec patří dětem a jejich rodičům založil během tohoto víkendu hlinecký tkadlec Josef Fidler v jedné z roubenek provizorní tkalcovskou dílnu, aby návštěvníkům toto řemeslo přiblížil.

Tématem výstavy jsou vodní kapky

Veselý Kopec - V sobotu 20. června bude na Veselém Kopci zahájena výstava fotografií s názvem Vodní kapky, která přibližuje stejnojmenný charitativní projekt zaměřený na budování a opravy studní v několika regionech Demokratické republiky Kongo.

Na Veselém Kopci létaly třísky na všechny strany

Veselý Kopec - Veselý Kopec patřil v sobotu nejenom všem milovníkům dřeva. Mezi roubenými chaloupkami si otevřeli provizorní dílničky truhláři, tesaři a další řemeslníci, kteří pracují hlavně se dřevem.

Veselý Kopec patří dětem a rodičům

Veselý Kopec - Soubor lidových staveb Vysočina, především expoziční celek Veselý Kopec, se stává čím dál tím více místem, které rády navštěvují rodiny s dětmi. Právě pro ně je na nadcházející měsíce: červen až září připravena zajímavá nabídka.

Hrnčířská sobota poodhalila tajemství starého řemesla

Veselý Kopec - Tisíce lidí si našly v sobotu cestu do skanzenu na Veselém Kopci u Hlinska, aby zde obdivovaly umění mistrů hrnčířského řemesla.

Sobota patří ve skanzenu na Veselém Kopci hrnčířům

Veselý Kopec - V sobotu se uskuteční v muzeu v přírodě na Veselém Kopci u Hlinska další program letošní návštěvnické sezóny. Připravena je Hrnčířská sobota.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT