VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Téma Deníku

Ladíme rádia, hledáme mobily, koukáme na billboardy a bouráme

Chrudimsko – Ladí rádio, hledá po kapsách zvonící mobil, zadívá se na billboard, zamyslí se a na okamžik plně nevnímá svět kolem sebe. To zpravidla řeší a prožívají řidiči těsně před tím, než dojde 
k nárazu.

První tři dny nemocenské. Placené, nebo ne?

V prvních třech dnech nemoci nic, od 4. do 14. dne částečná náhrada mzdy hrazená zaměstnavatelem (60 procent průměrného denního výdělku), od 15. dne pak dávky poskytované z nemocenského pojištění. Tak vypadá současná nemocenská.

Zákazník i gumu zaplatil kartou

Chrudimsko – „Prosím vás, mohu si tu rozměnit?" Tuto otázku slýchávají oslovení prodavači v chrudimských obchodech i nyní, ale není to tak časté. Platební karty obchodní transakce výrazně zjednodušily.

Dvouletý Jiřík si zoubky čistí rád

Chrudimsko – Dnešní střední generace si dobře pamatuje na předškolní a školní stomatologické prohlídky. K „zubákovi" se chodilo pravidelně a hromadně.

Stane se zbraň výbavou našich domácností?

Chrudimsko – Novela zákona o střelných zbraních a střelivu vzbuzuje u veřejnosti minimálně rozpaky. Současný trend nasvědčuje tomu, že lidé mají neobvykle velký zájem o získání zbrojního průkazu, oproti tomu novela zákona získání a držení zbrojního průkazu spíše ztěžuje.

Máme se ozbrojovat? Prezident je pro

Chrudimsko - Po jakékoli masové vraždě, atentátu či střelbě šíleného jedince se okamžitě rozpoutá debata o regulaci držení zbraní. V Česku se to naposled stalo po explozi muničních skladů ve Vrběticích nebo střelbě v Uherském Brodě, kde psychicky nemocný člověk postřílel osm lidí.

Svérázného akrobata zradilo u vody šesté vypité pivo

Chrudim, Konopáč – Za Petrem Staškem a jeho dívkou přicestoval jednoho dávného srpnového rána do Chrudimě kamarád Mirek z Brna se svou manželkou. V horkém letním dopoledni si pak všichni společně autem vyrazili na přírodní koupaliště v Konopáči.

Omladina na šlapadlech hazarduje s životem

Seč – Prázdniny se přehouply do druhé poloviny, a i když Sečská přehrada zažívá hlavní nápor turistů, vodní záchranáři zde zatím nemuseli lovit z vody jediného tonoucího.

Po 80 letech se pod pěti kruhy představí Rugby Union

Chrudim - V brazilském Riu de Janeiru se bude slavit jeden velký olympijský návrat. Mezi olympijské sporty byl znovu zařazen tvrdý, ale férový sport jménem Ragby.

Student Jakub: „Peníze z letní brigády mě naučily dobře hospodařit“

Chrudimsko – Na letní prázdniny se těší žáci základních i středních škol i vysokoškoláci. Ne každý však volno využije výhradně na odpočinek, cestování nebo prosté lelkování u vody.

Samá Dis, Bc, Mgr a u lidí nikdo?

Chrudim – Musí mít všeobecné sestry, které zoufale chybí v nemocnicích i v dalších zdravotnických zařízeních, vysokoškolské vzdělání, anebo na tuto práci stačí i středoškolák? Redakce Chrudimského deníku oslovila prostřednictvím Facebooku čtenáře a získala tak názory převážně od samotných zdravotních sester nebo ošetřovatelek.

Konec sester vysokoškolaček. Je to špatně?

Chrudimsko - Zdravotní sestry by měly mít plné kompetence už po čtyřech letech střední školy a roce vyšší odborné školy. Model 4+1 má nahradit současný systém, kdy sestra musí po střední škole projít ještě tříletým bakalářským studiem.

Povinná vojna? Bránit se přece musíme sami

Chrudimsko - Málem vypukla panika, že u nás budou muset na vojnu všichni mladí po dovršení osmnácti let. Chlapci i dívky. Šlo však jen o vojenské odvody, které měly být pro všechny povinné. Po vzrušené debatě a mnoha připomínkách nakonec parlament schválil a prezident podepsal novelu branného zákona i zcela nový zákon o službě vojáků v záloze (a ještě další normy týkající se armády).

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT