VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Téma Deníku

Výcvik branců by měl mít smysl

Chrudim – „Pokud by to mělo být jako před rokem 2005 – tedy služba pro celý populační ročník, tak mně osobně to přijde zbytečné," přemítá nad otázkou znovuzavedení povinné vojenské služby zástupce velitele 43. výsadkového praporu Chrudim major Ivo Zelinka.

„Stánkař mi za nákup suvenýrů ochotně poradil,“ vzpomíná student

Chrudimsko - Ztracení cestovatelé cestu domů vždy našli.

Řidiči v kraji bourají nejčastěji opilí

Chrudimsko – Řidiči v našem regionu bourají častěji pod vlivem alkoholu než motoristé v jiných částech České republiky.

Bodový systém se změní: tresty se rozdělí do tří skupin

Chrudimsko - Už je to deset let od chvíle, kdy čeští řidiči začali kromě pokut dostávat za prohřešky i trestné body. Česko spustilo bodový systém 1. 7. 2006 a od té doby policisté a úředníci rozdali 15 milionů bodů a skoro 40 tisíc lidí přišlo o papíry.

Česká maminka věří, že by i po Brexitu rodina v zemi zůstala

Chrudimsko – Případný odchod Velké Británie z EU řada Čechů žijících a pracujících za kanálem La Manche příliš neřeší.

Jahody končí. Kdo chce trhat, musí chvátat

Chrudimsko – Když lidé na Chrudimsku dostanou zálusk na jahody, které by si vlastnoručně nasbírali, musí se pro sladké plody vypravit do sousedních regionů. Za kilogram vlastnoručně natrhaných jahod zaplatí kolem 35 korun.

Čerstvé jahody. Pěstitele neničí dovoz, ale faleš

Chrudimsko - Zkuste najít v Česku nějakou zahrádku, na níž se nepěstují jahody. Zřejmě budete mít velký problém. Jahody jsou mezi zahrádkáři jedny z nejrozšířenějších plodin. Jejich sezona je nyní v plném proudu.

Důstojná smrt, asistovaná sebevražda, nebo vražda?

Chrudimsko - Měli by nevyléčitelně nemocní pacienti získat právo rozhodnout, že už dál nechtějí žít? Z hlediska nejen českého trestního práva je takzvaná eutanazie nedovolená a je posuzována jako vražda. Už před lety se právník Milan Hamerský snažil u zákonodárců najít podporu pro zákon o eutanazii. Neuspěl.

Co člověk, to názor. Je tu i „antieutanázie“

Chrudimsko – Postarat se o nejbližšího člověka až do konce jeho života si žádá spoustu citu, ale i osobní statečnosti. Stává se, že umírající prosí o větší dávku léků a chce dobrovolně odejít ze světa. Jaký máte názor na případnou legální eutanázii? Na to jsme se zeptali našich čtenářů.

„Než abychom jídlo vyhodili, tak ho věnujeme,“ říká vedoucí jídelny

Chrudimsko – Někteří senátoři chystají ústavní stížnost na vládní návrh novely zákona o potravinách a tabákových výrobcích, která obchodním řetězcům přikazuje dávat poškozené nebo prošlé potraviny do potravinových bank. Ty je poté mohou distribuovat těm nejpotřebnějším.

Chorvatsko turisty láká znovu a znovu

Chrudim - /TÉMA DENÍKU/ - Maledivy, Bora Bora nebo Kuba? Ne. Velká část Východočechů stráví dovolenou zhruba tisíc kilometrů od domova 
v jihoevropském Chorvatsku. Tuto zemi si prostě zamilovali.

Začalo fotbalové EURO, kdo bude fandit?

Co v české společnosti vzbuzuje takové vášně, že se i z manželů mohou stát nepřátelé? Ne, politika to není. To sport a teď především fotbal umí stmelit i rozhádat rodinu. A celý národ.

Vlaky jezdí z Havlíčkova Brodu do Pardubic už 145 let

Chrudimsko – Počátky železnice na Chrudimsku můžeme datovat do druhé poloviny 19. století, kdy výstavba kolejí začala nahrazovat velmi neefektivní dostavníkovou dopravu. Například i v rychlém kočáře s koňmi trvala cesta z Pardubic do Hlinska dvě hodiny.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT