VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Vodáci, voda

Vodáci, voda

Stoupající hladina řeky potěší vodáky

Ronov nad Doubravou - Po hladině řeky Doubravy plyne den ode dne stále víc spadaného listí a tak se rychle blíží čas, kdy vodáci řeku symbolicky uzamknou.

FOTOGALERIE: Stanovalo jen sedm statečných

Ronov nad Doubravou – Vodáci a skauti z Ronova nad Doubravou nejsou žádné „slečinky", ale mizerné víkendové počasí přece jen většinu z nich odradilo od nočního splutí Doubravy z Ronova do Žlebů. Na vodu, do přírody a pod stan tak nakonec zamířilo jen příslovečných sedm statečných.

FOTO: Vodáci chtěli vítat jaro, čekali však, až se prolomí ledy

Seč – Skauti a Junáci z Ronova nad Doubravou připravili o víkendu za podpory sponzorů již třetí ročník vodáckého sjezdu řeky Chruadimky se startem přímo pod tělesem Sečské hráze.

OBJEKTIVEM: Vodáci zamkli Doubravu

Ronov nad Doubravou - Jednadvacátého ročníku Zamykání Doubravy se účastnilo 26 vodomilů.

Sjíždíme řeky, je to krásné dobrodružství

Chrudimsko - Krásné letní počasí, které nyní panuje nás přímo láká k vodě. Proč ležet jen u vody, když si můžeme půjčit loď a zažít nějaké dobrodružství.

VIDEO, FOTO: Vodáci uzamkli Doubravu, předtím ji museli pořádně vyčistit

Ronov nad Doubravou - Sobotnímu, již sedmnáctému ročníku Zamykání řeky Doubravy, předcházela tvrdá práce v podobě odklízení napadaných větví a stromů z koryta řeky. Následky ničivé červnové vichřice jsou v Ronově ještě znát, toto město a jeho okolí patřilo k nejpostiženějším.

VIDEO: Vodníci otevřeli řeku, vodáci mohli vyrazit na sjezd

Ronov nad Doubravou - (DOPLNĚNO O VIDEO, aktualizováno) Již 17. ročník Odemykání Doubravy uspořádali v sobotu 5. dubna od 10.00 hodin místní skauti a vodáci.

Vodáci se chystají na tradiční Odemykání Doubravy

Ronov nad Doubravou - Již 17. ročník Odemykání Doubravy a vodácký sjezd Pařížov – Ronov pořádají místní skauti a vodáci. Akce je opět dvoudenní se zajištěným průtokem 9 kubíků.

Skauti a vodáci a přivítali stále váhající jaro pochodem

Třemošnice - Na místním nádraží se sešla o víkendu více než čtyřicítka skautů, vodáků a turistů, aby tradičním pochodem k Pařížovské přehradě přivítala zatím ještě váhavě nastupující jaro.

OBRAZEM: Vodáci v Ronově odemkli Doubravu

Pařížov - Za slunečného počasí proběhlo v sobotu tradiční jarní zahájení vodácké sezóny na řece Doubravě. U zrodu příjemného setkání stáli také tentokrát ronovští vodáci pod vedením Františka „Bobra“ Zvěřiny.

OBRAZEM: Vodník Čochtan odemkl Chrudimku

Chrudim - Klub vodáků a turistů Pardubice v sobotu v chrudimském parku Střelnice zahájil letošní vodáckou sezonu tradičním Odemykáním řeky Chrudimky.

OBRAZEM: Na trase pokřtili pět 'háčků'

Ronov nad Doubravou - Sobotního zamykání řeky Doubravy se zúčastnilo 28 vodáků, kteří se vydali na plavbu z Ronova do Žlebů.

Vodaři zavádějí paušální platby

Chrudim – Platby za vodné a stočné mají být od příštího roku spravedlivější k odběratelům. Počítá s tím novinka, kterou je zavedení dvousložkových úhrad za vodné a stočné.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT