Koncert pro zvony
KDY: 7. prosince od 18:15 hodin
KDE: kostel Narození Panny Marie, Hlinsko
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Užijte si příjemné vystoupení na varhany, na které zahraje Martin Pecháček. Výtěžek z koncertu bude použit na opravu kostelních zvonů a pořízení zvonu nového.

Vánoční koncert Já sním o Vánocích
KDY: 7. prosince od 17 hodin
KDE: Obřadní síň Městského úřadu Slatiňany
ZA KOLIK: zdarma

O sobotní vánoční snění se postará skupina Pro Musica, která se představí se svým uměleckým vystoupením. Vstup je zdarma.

Challenge Race Strong
KDY: 7. prosince od 10 hodin
KDE: Městské muzeum, zámek Chrast
ZA KOLIK: zdarma

Challenge Race Strong a Město Chrast zvou na přátelské setkání v adventním čase. V 10 hodin je sraz na zámeckém nádvoří. Odtud můžete projít nebo proběhnout pohodovou trasu v příjemném prostředí. Akce bude zakončená občerstvením v zámecké restauraci. Jsou zváni jednotlivci i rodiče s dětmi. Svařák nebude chybět!

Trochu výroční
KDY: 7. prosince od 18 hodin
KDE: Divadlo Karla Pippicha Chrudim
ZA KOLIK: dospělí 200 Kč, do 18 let 100 Kč, do 12 let zdarma

Národopisný soubor Kohoutek oslaví svoje 35. narozeniny pořadem s názvem Trochu výroční. Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji v divadle, Turistickém informačním centru Chrudim nebo online.

Divadelní představení Čert a Káča
KDY: 8. prosince od 15 hodin
KDE: Malá scéna Divadla Karla Pippicha, Chrudim
ZA KOLIK: 90 Kč dospělí, 60 Kč děti

Přijďte si užít tradiční pohádku v úpravě Zdeňka Bittla. Těšte se na veselý příběh o tom, kterak zhrzená láska může přivést do pekla, i o tom, že jedna hubatá holka dokáže čertům z pekla udělat ještě větší peklo. Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji v divadle, Turistickém informačním centru Chrudim nebo online.

Vzpomínky na Vánoce
KDY: 8. prosince od 16 hodin
KDE: Muzeum v zámku, Nasavrky
ZA KOLIK: 70 Kč

Zaposlouchejte se do hudby a přijďte na druhý adventní koncert Vzpomínky na Vánoce skupiny Nestejskáme si. Skupinu vede, zpívá a na klavír doprovází Jan Stejskal, zpívají Hana a Milan Antošovi a Dita Veselá, která také hraje na lesní roh a zobcové flétny. Místa si můžete rezervovat v infocentru na zámku, tel. 469 677 566.