Masopust na Veselém Kopci
KDY: 1. února od 10 hodin
KDE: Veselý Kopec
ZA KOLIK: dospělí 120 Kč, žáci 6–15 let 70 Kč, studenti 15–26 let, senioři nad 65 let 100 Kč, rodinné (2 dospělí a max. 4 žáci 6–15 let) 240 Kč

V sobotu můžete zhlédnout tradiční obyčej, který je od roku 2010 součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Masopustní obchůzku na Veselém Kopci letos předvedou obyvatelé ze Studnic u Hlinska. V 10 hodin bude slavnostně uděleno povolení k obchůzce, tento obřad bude zopakován ještě jednou ve 13 hodin, následně průvod masek vykročí mezi jednotlivé roubené objekty. U každé roubenky masky zatancují obřadní kolečko. Během obchůzky se musíte připravit i na jejich žerty, ke kterým například od pradávna patří pomazání obličeje zvláštním mazadlem. V 15 hodin se masky shromáždí k závěrečnému obřadu, přednesou masopustní testament, v němž budou vzpomenuty hříchy, jichž se dopustila maska kobyly. Maska kobyly pak bude obřadně poražena a masopustní obchůzku ukončí veselý tanec všech masek. Po celý den můžete nahlédnout do jednotlivých expozic Muzea v přírodě Vysočina na Veselém Kopci, které budou otevřeny do 15:30 hodin. Budete si moci koupit i upomínkové předměty a tiskoviny. Ve stylové hospodě Na Vejměnku přímo v areálu muzea bude připravena staročeská zabíjačka.

Otužilci na Seči
KDY: 1. února od 14 hodin
KDE: Autokemp Seč Pláž (pod kempem)
ZA KOLIK: zdarma

Letošní šestý ročník sice nepotěší milovníky otužování v ledových krách, teplota vody bude ale i tak osvěžující. Přijďte se společně otužit na přehradu v Seči.

Kino: Příliš osobní známost
KDY: 1. února od 19:30 hodin
KDE: Kino Mír, Heřmanův Městec
ZA KOLIK: 130 Kč

Natálie je svobodná třicátnice. Je šťastná, má dobrou kariéru a dlouholetou nejlepší kamarádku Simonu, které se právě obrátil život vzhůru nohama. Simona je čerstvě po rozvodu a snaží se vyrovnat s tím, že její jedenáctiletý syn odchází žít k otci. Tuhle pachuť zažene seznámením s výstředním umělcem Viktorem, pro kterého se stává múzou. Viktor je však posedlý nejen Simonou, ale i sexem, což zpočátku vypadá jako vysněný ráj… I Natáliin život nabírá nový směr. Když potkává okouzlujícího podnikatele, vdovce Marka a jeho dcerku, láska na sebe nenechá dlouho čekat. Až na to, že jejich vztah je pod drobnohledem Markovy tchýně Evy, která byla zvyklá pomáhat s výchovou vnučky, je jejich společné soužití téměř idylické. Do jejich životů však zasáhne nečekaná krize. Hrají: E. Balzerová, T. Dyková, P. Hřebíčková a další. Režie: M. Ferencová.

Dětský karneval v Chrasti
KDY: 2. února od 15 hodin
KDE: Sokolovna, Chrast
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Přijďte si se svými dětmi zatančit, zacvičit a zahrát si s medvídkem Pú. Těšit se můžete na přehlídku masek nebo taneční překvapení. Vybrané peníze za vstupné budou použity na nákup pomůcek na cvičení pro rodiče s dětmi.

Autíčkyjáda v Hlinsku
KDY: 2. února od 13:30 hodin
KDE: Základní škola Hlinsko
ZA KOLIK: startovné 20 Kč za osobu

V neděli se uskuteční 9. ročník soutěže pro děti i dospělé – závody autíček na ovládání. S sebou si nezapomeňte vzít boty na přezutí a závodní autíčka. Pro ty, kteří autíčka nevlastní, bude na místě možnost zapůjčení. Občerstvení bude zajištěno. Drobné odměny čekají na vítěze kategorií i pro všechny zúčastněné.

Zimní táboření na Lichnici
KDY: od 1. února od 10 hodin do 2. února
KDE: Hrad Lichnice, Třemošnice
ZA KOLIK: zdarma

V sobotu se můžete těšit na tradiční zimní akci s přespáváním na hradě. V 10 hodin proběhne povídání o Lichnici a ukázka netopýrů v hradním sklepení v podání RNDr. Milana Růžičky. V 11 hodin bude Jan Doucek přednášet na téma geologie Železných hor. Ve 14 hodin bude pro účastníky táboření Lichnický pětiboj a
večer sraz u Vydry v Podhradí nebo u ohniště na Lichnici.