Kaštanobraní v Nasavrkách
KDY:
19. října od 13 hodin
KDE:
Přírodní památka Kaštanka, Nasavrky
ZA KOLIK:
zdarma 

Tradiční kaštanobraní bude slavnostně zahájeno ve 13 hodin. Na jarmarku si budete moci koupit dobroty z kaštanů, domácí med, čerstvé sýry nebo třeba výrobky z ovčí vlny. Během dne zatančí národopisný soubor Kohoutek, zazpívá a na kytaru zahraje Marek Lejhanec.

Podzimní sborový koncert
KDY:
19. října od 17 hodin
KDE:
Muzeum barokních soch, Chrudim
ZA KOLIK:
250 Kč 

Na 845. chrudimském hudebním večeru zahraje pěvecký sbor Vítězslav Novák Znojmo, sbormistr Jan Svoboda, pěvecký sbor Rubeš Skuteč, PS Slavoj Chrudim a sbormistr Zdeněk Kudrnka. Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji v Divadle Karla Pippicha, Turistickém informačním centru Chrudim, Muzeu barokních soch nebo online.

Divadelní představení Poledne v podání Divadla Continuo
KDY:
19. října od 19 hodin
KDE:
Divadlo Karla Pippicha, Chrudim
ZA KOLIK:
200 Kč 

Inscenace představuje události, které následovaly po demonstraci 25. října 1968 proti okupaci Československa. Těšte se na pohybové a výtvarné divadlo inspirované poezií Natalie Gorbaněvské, Vadima Deloneho a dalších básníků sovětského disentu 60. a 70. let. Představení je přístupné od 12 let věku. Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji v Divadle Karla Pippicha v Chrudimi, Turistickém informačním centru Chrudim nebo online.

Den s dechovkou ve Skutči
KDY:
20. října od 11 hodin
KDE:
Kulturní klub Skuteč
ZA KOLIK:
150 Kč 

Jedna podzimní neděle ve Skutči vždy patří dechové hudbě. Letos tato neděle připadá na 20. října. V Kulturním klubu Skuteč se uskuteční již XII. Den s dechovkou. Kromě domácí Šeucouské Muziky se můžete těšit na Věnovanku a Libkovanku.

Veselý Kopec: Od stonku k vláknu
KDY:
20. října od 9 hodin
KDE:
Muzeum v přírodě Vysočina - Veselý Kopec
ZA KOLIK:
dospělí 100 Kč, snížené vstupné 80 Kč, děti od 6 do 15 let 50 Kč, děti do 6 let zdarma 

Přijďte se podívat na ukázky tradičního zpracování lnu. Tkadlec Josef Fidler z Tkalcovny na Betlémě v Hlinsku, držitel titulu Nositel tradice lidového řemesla, bude vyprávět a také předvádět, jak se z tvrdého stonku lnu získá jemné vlákno. Ukázky budou začínat v celou hodinu, první začne v 10 hodin a poslední v 15 hodin.