Masopust v Chrudimi
KDY: 22. února od 9 hodin
KDE: Resselovo náměstí, Chrudim
ZA KOLIK: zdarma

V sobotu 22. února projde centrem města tradiční masopustní průvod vedený národopisným souborem Kohoutek. Do průvodu maškar se můžete přidat i vy. Průvod vyráží v 9 hodin od budovy chrudimského Muzea a prochází Širokou ulicí na Resselovo náměstí, kde je zakončen uprostřed řemeslného jarmarku. Ten potrvá do 12 hodin.

Tvarohové dobroty v Mrákotíně
KDY: 22. února od 14 hodin
KDE: Sál Obecního úřadu Mrákotín
ZA KOLIK: zdarma

Přijďte si užít posezení spojené se soutěží o nejlepší tvarohové dobroty. Zúčastnit se může každý, kdo má chuť něco připravit. Dobroty je třeba přinést v den konání nejpozději do 12 hodin.

Masopust ve Studnicích
KDY: 22. února od 9 hodin
KDE: Studnice
ZA KOLIK: zdarma

Masopustní obchůzky jsou již 10 let součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Tradiční průvod projde také obcí Studnice, a to za doprovodu dechové hudby skupiny 5x Zavřel. Obyčej zakončí akt porážení masky kobyly.

Vokální kouzelník Patrik Kee
KDY: 22. února od 26 hodin
KDE: Kolumbárium - sbor Církve československé husitské, Hlinsko
ZA KOLIK: 200 Kč

Ostravský hlasový mág a alchymista looperových smyček Patrik Kee vystoupí v Hlinsku. Čeká vás pohlazení duše a otevření srdce, spojení magického zpěvu, moudrých a laskavých slov.

Ronovský ples Black and White
KDY: 22. února od 20 hodin
KDE: Základní škola Ronov nad Doubravou (tělocvična)
ZA KOLIK: 140 Kč

Již čtvrtý ročník tematického ronovského plesu se uskuteční v sobotu. Tentokrát na téma Black and White. K tanci a poslechu zahraje kapela Starý klády. Těšit se můžete také na občerstvení a soutěže.

Divadelní představení Přítelkyně
KDY: 23. února od 19 hodin
KDE: Divadlo Karla Pippicha, Chrudim
ZA KOLIK: 420 Kč

Rozvedená padesátnice hledá spolubydlící ve stejném věku, čistotnou, spolehlivou nekuřačku. Robyn je sice také padesátnice, jinak ale nesplňuje ani jeden ze zmíněných požadavků. Přesto se nakonec ukáže, že tahle ulítlá spolubydlící je pro Sharon tou nejlepší volbou. Dojemná komedie současné americké dramatičky, v níž se usedlá domácnost kdesi v zapadákově otřese v základech, se odehraje v Chrudimi. Hrají: Alena Mihulová a Jitka Smutná.

Přednáška mistra světa Spartan Race
KDY: 23. února od 17 hodin
KDE: Sokolovna Nasavrky
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

V neděli se uskuteční v nasavrcké sokolovně přednáška Richarda Hynka, který je mistrem světa v extrémním překážkovém běhu Spartan Race. Přijďte se namotivovat!