Bojanovské štrúdlování
KDY: 23. listopadu od 14 hodin
KDE: Tělocvična Základní školy Bojanov
ZA KOLIK: zdarma

Zúčastněte se soutěže o nejlepší štrúdl nebo se přijďte načuchat vůně jablek a skořice. Kuchaři a kuchařinky všech věkových kategorií, ze všech koutů a okolí přinesou v sobotu ve 14 hodin své jablečné dobroty do tělocvičny bojanovské školy. V 18 hodin se uskuteční vyhlášení vítěze, který získá hodnotné ceny.

Loutkové představení Kašpárek v Sokole aneb Pojďte cvičit
KDY: 23. listopadu od 15 hodin
KDE: Společenský dům, Slatiňany
ZA KOLIK: zdarma

Loutkářský soubor AHOJ potěší v sobotu malé i velké návštěvníky Společenského domu ve Slatiňanech. Odehraje zde loutkové představení Kašpárek v Sokole aneb Pojďte cvičit.

Divadelní komedie S tvojí dcerou? Ne!
KDY: 24. listopadu od 19 hodin
KDE: Divadlo Karla Pippicha, Chrudim
ZA KOLIK: 135 Kč

Manželský pár se snaží preventivně předejít krizi středního věku. Na radu svých přátel se vydává na druhé líbánky na hory, a proto požádá svého nejlepšího přítele, aby občas dohlédl na jejich osmnáctiletou dceru Sandru. Když se do toho zamotá Sandřin utajovaný přítel a především ubohý bytař, který přijde jen krást, spustí se kolotoč omylů, trapasů a gejzír krkolomných situací, které neberou konce. Vstupenky na divadelní představení jsou k dispozici v předprodeji v Divadle Karla Pippicha, Turistickém informačním centru Chrudim nebo online.

Škrovádská buchta
KDY: 24. listopadu od 15 hodin
KDE: Hostinec U Půhoných, Slatiňany
ZA KOLIK: zdarma

Škrovádem v neděli zavoní jablka. Zúčastněte se soutěže o nejlepší jablečný moučník nebo přijďte nějakou dobrotu ochutnat. Těšit se můžete také na doprovodný program. Loutkářský soubor zahraje Čertovskou pohádku, následovat budou soutěže a hry a nakonec dorazí i Mikuláš.

Hradišťský koncert a dobrotrh
KDY: 24. listopadu od 16 hodin
KDE: Hradiště, České Lhotice
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Koncert pro dvě lyry a příčnou flétnu se uskuteční v 16 hodin v kostele v Hradišti. O hodinu později můžete v církevní škole navštívit dobrotrh s místními výrobky. Výtěžek bude věnován na dobročinné účely. Připraveno bude i občerstvení, pečený čaj, svařené víno a grog.

Předvánoční bítovanský jarmark
KDY: 24. listopadu od 9 do 16 hodin
KDE: Restaurace a penzion U Nováků, Bítovany
ZA KOLIK: zdarma

Můžete se těšit na zabíjačkové hody, keramiku, bylinné čaje, vánoční dekorace, kosmetiku a další vánoční zboží.