VII. Benefiční ples v Hlinsku
KDY: 7. března od 19 hodin
KDE: Multifunkční centrum Hlinsko
ZA KOLIK: 690 Kč

Přijďte si užít ples, díky kterému se v okamžiku přenesete v čase do dob, kdy plesy byly vrcholnou společenskou událostí, přehlídkou noblesy a elegance. Těšit se můžete na vybrané nápoje, gastronomické delikatesy, zábavu a tanec až do rána. Večerem vás provede moderátor a po celou dobu vás bude bavit program se známými českými umělci.

Dětský karneval v Luži
KDY: 7. března od 14 hodin
KDE: Sokolovna Luže
ZA KOLIK: zdarma

Přijďte si s dětmi užít spoustu zábavy v sobotu odpoledne do sokolovny v Luži. Nezapomeňte své ratolesti obléknout do hravých kostýmů.

Zaplavte si v chrudimském bazénu
KDY: 8. března od 8 do 21 hodin
KDE: Krytý bazén Chrudim
ZA KOLIK: dle tarifu a stráveného času v bazénu

Přijďte si zaplavat do krytého bazénu v Chrudimi. Velký plavecký bazén je otevřený celý den od 8 do 21 hodin, dětský bazén od 14 do 21 hodin.

Chrudimské kino promítá Příliš osobní známost
KDY: 8. března od 19:30 hodin
KDE: Městské kino Chrudim
ZA KOLIK: 110 Kč

Natálie je svobodná třicátnice. Je šťastná, má dobrou kariéru a dlouholetou nejlepší kamarádku Simonu, které se právě obrátil život vzhůru nohama. Simona je čerstvě po rozvodu a snaží se vyrovnat s tím, že její jedenáctiletý syn odchází žít k otci. Tuhle pachuť zažene seznámením s výstředním umělcem Viktorem, pro kterého se stává múzou. Viktor je však posedlý nejen Simonou, ale i sexem, což zpočátku vypadá jako vysněný ráj… I Natáliin život nabírá nový směr. Když potkává okouzlujícího podnikatele, vdovce Marka a jeho dcerku, láska na sebe nenechá dlouho čekat. Až na to, že jejich vztah je pod drobnohledem Markovy tchýně Evy, která byla zvyklá pomáhat s výchovou vnučky, je jejich společné soužití téměř idylické. Do jejich životů však zasáhne nečekaná krize. Hrají: E. Balzerová, T. Dyková, P. Hřebíčková… Režie: M. Ferencová

Výstava krasohledů v Chrudimi
KDY: 7. a 8. března od 9 do 12 a od 12:30 do 17 hodin
KDE: Regionální muzeum Chrudim
ZA KOLIK: plné vstupné 60 Kč, snížené 40 Kč, děti do 6 let zdarma

Snad každý z nás měl alespoň jednou v ruce krasohled/kaleidoskop – kukátko, které nám většinou tak učarovalo, že jsme chtěli zjistit, co se vevnitř skrývá. Spousta dětí ho rozebrala, aby zjistila, kdo tam ty krásné obrázky vyrábí. A co zjistily? Na to se přijďte podívat na výstavu, kde neuvidíte jen krasohledy/kaleidoskopy, ale i teleidoskopy, pocházející ze sbírky Silvie Vackové a také přímo od domácích výrobců krasohledů.