Jasnovidka Baba Vanga a její proroctví:

Zdroj: Youtube

Baba Vanga, vlastním jménem Vangelija Pandeva Dimitrova-Gušterova, je často přirovnávaná ke slavnému Nostradamovi. Řada jejích proroctví, týkajících se významných globálních událostí, se totiž naplnila a zasáhla celý svět.

Předpověděla teroristické útoky 11. září, černobylskou katastrofu, smrt princezny Diany i potopení ponorky Kursk. Co z jejího dědictví – proroctví na rok 2024, zahrnujícího mimo jiné přírodní katastrofy, kybernetické útoky či pokus o atentát na Vladimíra Putina se začíná naplňovat? A co by nás letos ještě mělo potkat?

Skok v medicíně

Jednou z předpovědí jasnovidky, která by se mohla brzy naplnit, je objevení nových metod léčby dosud nevyléčitelných nemocí včetně Alzheimerovy choroby a některých typů rakoviny.

Starověcí Egypťané kromě mumifikace vynikali i v lékařství. Snažili se léčit rakovinu, dokládají nové výzkumy. Ilustrační foto
Starověcí Egypťané zkoušeli léčit rakovinu. Důkazy mění historii medicíny

Koncem března vědci z Oxfordské univerzity skutečně oznámili, že získali finanční prostředky na vývoj první vakcíny proti rakovině plic s názvem »LungVax«.

„Vědci z University of Oxford, Francis Crick Institute a University College London společně pracují na vývoji vakcíny „LungVax“. Od velkých britských charitativních organizací obdrželi 1,7 milionu liber na financování 3 000 vakcín,“ informoval britský Daily Mirror.

Jak uvedl anglický The Economic Times, o vývoji vakcíny proti rakovině v Rusku, se zmínil i ruský prezident Vladimir Putin.

„Velmi jsme se přiblížili vytvoření takzvaných vakcín proti rakovině a imunomodulačních léků nové generace… Doufám, že brzy budou efektivně využívány jako metody individuální terapie," řekl Putin na moskevském fóru o technologiích budoucnosti.


Nahrává se anketa ...

Ekonomická krize

Jedna z předpovědí bulharské vědmy na letošní rok byla, že globální ekonomiku zasáhne velká ekonomická krize.

„Hlavními příčinami budou rostoucí dluhy a eskalující geopolitické napětí,“ uvedl k předpovědi web Euronews.

Poslední údaje skutečně ukazují znepokojivý pokles britského HDP o 0,3 % za pouhé tři měsíce.

„Spojené království se potýká s následky recese vyvolané vysokou inflací a problémy s životními náklady. Pokles Japonska na čtvrté místo v globálním hodnocení podtrhuje závažnost jeho ekonomických problémů,“ uvedl The Economic.

Tady Baba Vanga žila.Tady Baba Vanga žila.Zdroj: Shutterstock

Přírodní pohromy

Podle Baby Vangy, známé také jako Nostradamus z Balkánu, bude rok 2024 přelomový. Máme se připravit na povodně, ničivé živly a jiné klimatické změny, které nás budou ohrožovat na životě. Ani zkušení meteorologové s moderními technologiemi nemohou přesně předvídat počasí.

Snímek jámy u sopky Arsia Mons.
Dvě obří díry na Marsu vypadají až hrozivě. Vědci do nich chtějí vyslat roboty

Už na Nový rok ničivé zemětřesení o síle 7,6 stupně zničilo japonské oblasti Ishikawa a Noto, zabilo několik lidí a vyhnalo z domovů tisíce rodin. O ničivých požárech, povodních a zemětřesení z různých částí světa slyšíme bohužel mnohem častěji, než bychom chtěli a musíme s nimi počítat. „Dokonce prý může dojít ke zvýšení radiace,“ přinesl výňatek z analýzy známý server Economic Times.

Technologická revoluce

Technologickou revoluci mají přinést takzvané kvantové počítače. Ty umějí zpracovávat informace mnohem rychleji než standardní výpočetní technika.

Podívejte se, jak vypadala Baba Vanga:

Zdroj: Youtube

„Je neuvěřitelné si představit, že Baba Vanga, mystik žijící v bulharských horách, zjevně předvídala průlom v kvantovém počítání v naší době. Pokud se tak stane v roce 2024, nevyhnutelně to ještě více urychlí revoluci AI a ovlivní životy téměř každého na Zemi,“ uvedl web History.

Kybernetické útoky hackerů

Podle zesnulé jasnovidky dojde také k nárůstu kybernetických útoků.

„Stále nebezpečnější kyberhackeři zesílí hrozby pro národní bezpečnost tím, že se zaměří na infrastruktury jako jsou elektrické sítě a čističky vody,“ informoval New York Post.

„To představuje hrozbu pro národní bezpečnost řady států,“ zhodnotil nebezpečí útoků hackerů také web Euronews.

Útok na Putina

Baba Vanga měla vizi, že ruský prezident Vladimir Putin v roce 2024 zemře, a to následkem nějaké formy útoku ze strany někoho z jeho blízkých pracovníků. Toto proroctví vyvolává rozsáhlé diskuze, zejména s ohledem na spekulace o zdravotním stavu ruského prezidenta.

Snímek Seahenge z roku 1999.
Obří stavby Seahenge a Holm bývaly děsivým místem. Děly se zde šílené rituály

Teroristické útoky v Evropě

Další temnou předpovědí je varování před nárůstem teroristických útoků v Evropě, možná spojených s testováním nebo využitím biologických zbraní. O koho se konkrétně jedná zůstává nejasné, což otevírá možnosti pro různé interpretace.

Donald Trump znovu u moci

Bývalý americký prezident Donald Trump se má opět dostat k moci. Podle proroctví ho ale postihne nemoc, která bude podle Baby Vangy nevyléčitelná.

Změna oběžné dráhy

Baba Vanga předpověděla dokonce změnu na samotné oběžné dráze Země. Dráhy těles ve sluneční soustavě jsou určeny gravitačními silami a jsou vždy náchylné ke změnám. Takové změny však obvykle probíhají velmi pozvolným způsobem, po dlouhá časová období.

„Cokoliv radikálnějšího by mělo pro nás všechny dramatické důsledky. Představte si narušení klimatu, prudký nárůst radiace a všestranný chaos, vůči kterému bychom byli zcela bezmocní,“ popsal chmurný scénář web History.

Co se o věštkyni Baba Vanga ví:

  • Věštkyně Baba Vanga, vlastním jménem Vangelije Pandeva Dimitrovová – Gušterovová, se narodila v roce 1911.
  • Ve dvanácti letech údajně přišla o zrak, když ji pohltilo tornádo, ale zázrakem přežila.
  • Nabyla přitom mimořádné schopnosti. Viděla do budoucnosti, ale také dokázala léčit nemoci a údajně i mluvit s mrtvými.
  • Řada proroctví, která vyřkla, teprve čeká na své naplnění.
  • Říká se, že s ní některé věci konzultovali i bulharský car Boris III. a sovětský vůdce Leonid Brežněv.
  • Baba Vanga sama zemřela na rakovinu a říká se, že během rozhovoru v roce 1990 uvedla přesné datum své smrti: 11. srpna 1996
  • Řada jejích předpovědí se vyplnila, Na druhou stranu se v řadě předpovědí mýlila.
  • Podle jejích vizí by měly mezi lety 2033 až 2045 tát ledovce a výrazně začne stoupat hladina oceánů.
  • Globální hladomor by podle ní měl být vymýcen v letech 2025 až 2028.
  • Její předpovědi prý existují až do roku 5079. Tehdy má údajně nastat konec světa. V té době už však lidstvo má mít možnost obývat jinou planetu sluneční soustavy a dokonce umět cestovat v čase.