Chrudimský starosta František Pilný a jeho soukmenovci obsadí v zastupitelstvu 10 křesel, ovšem pro nadpoloviční rozhodování musí najít ty správné kamarády. Koaliční jednání začala v neděli a s napětím budeme sledovat, jak budou dramatická anebo naopak poklidná.

To v Hlinsku, druhém největším městě Chrudimska, se žádné povolební řeči vést nemusí. Kandidátka Hlinsko s podporou ČSSD a 3PK v čele se současným starostou Miroslavem Krčilem má třináct mandátů a i kdyby se dalších osm opozičních zastupitelů na hlavu stavělo, není jim to nic platné.

Komunální volby jsou především o osobnostech a při pohledu na volební výsledky je zřejmé, že si lidé práce radních a hlavně starostů všímají. Třemošnický Miroslav Bubeník, prosečský Jan Macháček, chrastecký Vojtěch Krňanský, lužská Veronika Pešinová, ronovský Marcel Lesák znovu usednou za starostenský stůl a budou další čtyři roky řídit svá města. Každopádně to nebudou mít jednoduché. Inflace roste, doba nepřeje investicím kvůli zdražování stavebních materiálů, rostou ceny energií.

Přejme všem sílu, odhodlání a pevné nervy, nic jiného do začátku zaznít nemůže.