Například osmnáctiletý Nick Svoboda, který je na chrudimské kandidátce STAN a TOP 09, anebo Adéla Ročňová, jež se nachází na soupisce PROSPERITA 2022 v Chrasti. Naopak nejstarším adeptem na post zastupitele je devětaosmdesátiletý ekolog Václav Cibulka na kandidátce Za prosperující Chrudim.

DVĚ ŽENY

V okresním městě bude o přízeň voličů usilovat deset seskupení. O křeslo starosty města budou v komunálních volbách bojovat dvě ženy, dlouholeté pracovnice městského úřadu v Chrudimi.

Za SNK Evropští demokraté to je Šárka Trunečková, koordinátorka Zdravého města Chrudim. Ve veřejné správě působí už jednadvacet let a od roku 2010 je zastupitelkou města.

Jedničkou na kandidátce ODS je další městská úřednice, Kateřina Jánská. Na radnici působí dvacet let, náplní její práce je urbanismus města, ale i projekty řešící regeneraci veřejných prostranství či problematika parkování ve městě.

Současný starosta města František Pilný (ANO 2011) má konkurenci i v těsné blízkosti, a to díky kandidatuře dvou svých zástupců. První místostarosta Petr Lichtenberg kandiduje za Chrudimáky, druhý místostarosta Aleš Nunvář je lídrem chrudimské kandidátky České pirátské strany.

V Hlinsku, druhém největším městě chrudimského okresu, je sestaveno pět kandidátek. Lídrem Hlinsko sobě s podporou STAN je Petr Svoboda. V čele kandidátky KDU-ČSL stojí Josef Remeš, Komunistická strana Čech a Moravy má na prvním místě Alenu Filipi. Současný starosta Hlinska Miroslav Krčil je jedničkou na kandidátce Hlinsko s podporou ČSSD a 3PK. Lídrem Sdružení ODS a NK je Martin Adámek.