Nedostatek parkovacích míst bude třeba řešit budováním parkovacích domů ve městě, v této souvislosti se hovoří o Moravově zahradě v blízkosti sportovní haly nebo podzemním parkování u hotelu Bohemia.

"Majitel hotelu má pozemek před hotelem na 50 let pronajatý právě za účelem výstavby podzemního parkoviště. Bohužel ani za deset let svůj závazek nesplnil a město tuto nečinnost trestuhodně toleruje. Řešením je finanční spoluúčast města na stavbě parkovacího domu, při nespolupráci majitele neprodleně přistoupit k výpovědi smlouvy a stavbě parkovacího domu plné v režii města," uvedl lídr České pirátské strany a současný chrudimský místostarosta Aleš Nunvář.

"Jednoznačně zastávám variantu vybudování podzemního parkoviště na ploše před hotelem, na které se v zastupitelstvu shodly všechny politické strany. Parkovací dům umožní dokončení hotelu a poskytne parkování pro obyvatele města. Připouštím i variantu spolupráce s jiným soukromým investorem," přidala svůj názor jednička na kandidátce ODS Kateřina Jánská.

Přečtěte si:

Chrudimská parkoviště jsou zcela zaplněna v sídlišti U Stadionu i u sportovní haly.
Zoufalství řidičů v Chrudimi musí podle čtenářů Deníku vyřešit parkovací domy

Lídryně kandidátky SNK Evropští demokraté Šárka Trunečková upozorňuje na problém na sídlištích. "Zde je třeba provést revizi volných prostranství, kde by v souladu s územním plánem mohla případně vzniknout nová parkovací místa. Takto se to nyní nabízí v sídlišti U Stadionu – v ulici Na Ostrově, kde po zakopání horkovodu může vzniknout několik míst v rámci podélného parkování. Vyjednáváním s ŘSD by později mohla vzniknout i nová parkovací místa v ulici Palackého nebo Obce Ležáků. Zde je to ale v souvislosti s dobudováním 3. etapy obchvatu – jeho severní části," vysvětlila Trunečková.

"Mimo realitu ale není i možnost jednání se soukromými subjekty, které by případně parkovací domy vybudovaly a provozovaly. Určitě bychom chtěli ale znát i názor občanů, využili bychom informačního systému Mobilní rozhlas i modulu anket," dodala.

Seznam všech kandidátů v komunálních volbách ve vaší obci najdete na chrudimskydenik.cz/volby

Koalice pro Chrudim v čele s Romanem Málkem chce rozšiřovat parkovací místa při zachování zeleně na sídlištích. "Domníváme se, že nemusí být jen asfaltová, ale mohou mít i přírodnější formu. Co se týče zavádění takzvaných modrých placených míst, tak ty jednoznačně odmítáme," uvedl Málek.

Lídr kandidátky STAN a TOP 09 Erik Jahnický předeslal, že nutnost začít stavět parkovací domy v jasně definovaných a schválených lokalitách je nezbytné. "To se ostatně mohou občané dočíst v našem společném programu s názvem: klíč k lepší Chrudimi," řekl Jahnický.