Mezinárodní taneční festival „Plesové choreografie a párové tance 2010“ se skládá i letos ze tří soutěží, v nich se bude bojovat o tituly Mistr ČR SUT 2010. Festival se uskuteční opět v krásném sále chrudimského muzea. Celá akce začne již v 8 hodin prostorovými zkouškami zúčastněných souborů. Od 14 hodin začne hlavní soutěž předkoly, ve kterých ve víru valčíku, polky, polonézy, standardních i latinských melodií, ale i dalších tanečních rytmů, diváci uvidí to nejlepší, co mohli shlédnout návštěvníci plesů v Čechách a na Slovensku v letošní taneční sezóně.

Vše bude vrcholit od 20 hodin galavečerem s finálovými soutěžemi a ve 22 hodin se při slavnostním vyhlášení soutěžící dozví, kdo byl nejlepší. Letošní rok je přihlášeno 25 plesových choreografií, 5 choreografií polky, 40 párů na soutěž v české polce. V programu diváci uvidí ještě 5 choreografií hostů s jinými tanečními styly.

Chrudimsko je tradičně silně zastoupené. V soutěžích je bude reprezentovat soubor TK BOHÉMIA Chrast, který zastupuje hlavního pořadatele celé akce Taneční školu BOHÉMIA – Ing. Bohumila a Hanu Černých Chrast, chrudimský soubor TK BESTA a hlinecké soubory TKG a TS Ridendo. Vyhlašovatelem akce je Svaz učitelů tance České republiky a akce probíhá za podpory Pardubického kraje a Ministerstva kultury ČR.

Ing. Bohumil Černý