Komedie soutěžící v Grand festivalu smíchu mají na programu i ve Skutči. Kromě vstupenek a abonentek na rozsáhlý festival klasické hudby nazvaný Tomáškova a Novákova hudební Skuteč, si již podeváté skutečští mohou zajistit také divadelní předplatné.

„Za dobu, která uplynula od rekonstrukce objektu v roce 2008 si Kulturní klub Skuteč získal množství příznivců ze širokého okolí. Zejména jarní a podzimní divadelní cykly se těší značné oblibě, což přičítáme pečlivému výběru jednotlivých představení. Všechna totiž předem osobně navštívíme a zařazujeme jen to nejlepší,“ říká i na téma právě nabízeného jarního cyklu Lenka Balounová.

Na jevišti Kulturního klubu Skuteč (KKS) se střídají ty nejlepší krajské scény, ale i množství divadel z Prahy, která přivážejí i ty nejlepší herecké osobnosti. O kvalitním výběru svědčí např. i to, že v KKS můžete vidět i inscenace oceněné na pardubickém festivalu smíchu (v minulosti např. Muži v offsidu). Také v letošním ročníku se o Komedii roku v Pardubicích utkají dvě představení, která figurují na programu jarního divadelního cyklu ve Skutči: Sex noci svatojánské Divadla pod Palmovkou a Zločin v posázavském pacifiku (hudební retro komedie, která vznikla v kooperaci Divadla Kalich a MD Mladá Boleslav).

Výhodou KKS je velikost jeviště a dobré zázemí, jež umožňuje uvádět i technicky náročnější záležitosti. Díky vybudovanému orchestřišti zde mají diváci možnost zhlédnout v programu festivalu i dvě opery, operetu i baletní představení.

(red)