Letošní vydání festivalu proběhne v termínu 6. - 8. srpna opět v lokalitě vojenské pevnosti, která doslova dýchá podmanivou historickou atmosférou a nabízí tak unikátní festivalové zázemí. Brutal Assault se v posledních několika letech zařadil mezi nejprestižnější evropské festivaly zaměřené na tvrdou hudbu a svůj status potvrzuje i tento rok.

Jako již tradičně zde vystoupí na 60 kapel z celého světa, které se střídavě představí na dvou velkých pódiích. Mezi nejočekávanější bude rozhodně patřit vystoupení kultovní americké formace Biohazard, která se vrací na pódia ve své původní sestavě tak jak ji známe z počátku devadesátých let, kdy spoluurčovala vývoj HC/metalové scény.

Mezi další taháky lze zařadit norskou blackovou legendu Immortal, progresivní seveřany Opeth, exkluzivní vystoupení norské formace Ulver, projekt Petera Tägtgrena Pain, thrashové krále Testament, divoké mexikánské šílence Brujeria, ostré hardcoristy Madball, deathmetalovou mašinu Suffocation nebo metalcoreové Walls of Jericho.

Lepší podmínky v kempu i v areálu

Tak jako tak, Brutal Assault není a nebude pouze festivalem lákajícím na velká jména. Jeho devizou je každoročně silný line-up, který nabízí to nejlepší z většiny žánrů extrémní hudby.

„Každým rokem se snažíme zkvalitňovat služby a prostředí v areálu i kempu tak, abyse návštěvníci u nás cítili co možná nejpohodlněji. Pro tento rok plánujeme především výrazné změny v kempu. Vznikne hlídaná „VIP“ sekce, přibude pekárna s kavárnou, z areálu se pokusíme přesunout do kempu velkokapacitní sprchy a celková plocha ke stanování bude prodloužena až na vedlejší louky. Co se týče samotného areálu, tak změn dozná především přírodní tribuna, na níž přibudou nové lavičky s přímým výhledem na obě dvě pódia,“ informoval nás o nejvýraznějších novinkách pořadatel Martin Brzobohatý.

Samozřejmostí je široký výběr občerstvení zahrnující i vege kuchyni, rozšíření dozná počet míst sezení ve velkokapacitních pivních stanech, kde budou k dostání pivní speciály, chybět nebude odpočinková chill-out zóna s oblíbeným „horror cinema“ stanem, rozsáhlým metal marketem a dalšími službami, které by vám měly maximálně zpříjemnit pobyt v josefovské pevnosti.

Areál pevnosti a kemp se pro návštěvníky otevřel již ve středu od 15 hodin a první kapela rozduní josefovské valy už dnes v 15 hodin.
Parkovací místa budou k dispozici v rozlehlých ulicích Josefova.