„Pokud se potvrdí počty návštěvníků pardubického multikina, které navštěvuje také spousta lidí z Chrudimě a okolí, není rozumné letní kino otevírat,“ tvrdí starosta města Jan Čechlovský. Odbor školství společně s vedením kina Svět v těchto dnech zpracovává návrh rozhodnutí, který bude schvalovat rada města. Nyní už je jasné, že budou konečné resumé ovlivňovat čísla. „Do letního kina docházelo deset až třicet diváků, což je strašně málo. Areál není ani v dobrém technickém stavu, třeba sociální zázemí naprosto nevyhovuje,“ pokračuje Čechlovský.

V loňském roce na Resslově náměstí promítal zdarma české filmy kočovný Kinematograf bratří Čadíků. „Návštěvnost byla vysoká,“ potvrzuje ředitel Chrudimské besedy Jiří Kadeřávek.

Filmoví fanoušci se s největší pravděpodobností musí s chrudimským „leťákem“ rozloučit navždy. Areál se může do budoucna proměnit v záchytné parkoviště, po kterém místní lidé i turisté už dlouho volají. Představitelé města se ale ještě musí rozhodnout, zda místo pro zaparkování aut vybuduje v této dolní části Široké ulice anebo zvolí druhou variantu – Moravovu zahradu rozkládající se za kapucínským klášterem.