Ve 29. ročníku prestižní Mezinárodní smetanovské klavírní soutěže v Plzni za účasti padesátky mladých umělců z jedenácti zemí (vedle České republiky i ze Slovenska, Německa, Polska, Dánska, Ruska, Izraele, Japonska, Koreje, Ukrajiny a Běloruska) vybojovala ve své věkové kategorii do dvaceti let druhou cenu.

Prvenství si odnesl účastník z Ruska, země s vyspělou pianistickou tradicí, která vychovala a stále vychovává velký počet špičkových interpretů. Lenčin úspěch je o to cennější, že porota třetí cenu ve velmi silně obsazené kategorii ani neudělila, dala „jenom“ čestná uznání.
Chrudimská veřejnost se mohla před necelými dvěma lety seznámit s Lenčiným uměním na jejím recitálu ve zdejším sále Muzea, krátce potom, co Lenka uspěla na předposledním ročníku téže soutěže (tehdy získala třetí cenu).

K výčtu jejích dalších úspěchů patří čtvrté umístění na Mezinárodní soutěži slovanské hudby v Paříži a třetí cena na Mezinárodní Schubertově soutěži pro klavírní dua v Jeseníku, které se zúčastnila společně se svým kolegou, také studentem teplické konzervatoře, Filipem Hořínkem. Lenka se stala také tváří firmy Petrof a na jejích internetových stránkách předvádí nové klavíry.

Jak je vidět, v našem regionu roste vynikající klavíristka a lze jí - ale i nám - popřát, aby se jí i dále umělecky dařilo. Doufáme, že Lenku Korbelovou v Chrudimi brzy opět uslyšíme na koncertě.

Karel Kincl, ředitel ZUŠ Chrudim