Po téměř dvouleté covidové pauze a loňském letním experimentu ve venkovních prostorách se Benátky vrací zpět do Chrudimi. Sál vyzdobený v benátském duchu, výborné občerstvení na stolech, speciální program, to vše čeká návštěvníky na plese Chrudimské Benátky, který připravují chrudimské neziskové organizace a Odbor sociálních věcí města Chrudim. Pravidelní návštěvníci si zvykli zvýraznit svůj plesový oděv doplňky spojenými s atmosférou pravého benátského karnevalu.

„Škrabošky, vějíře či paruky proto tvoří nedílnou součást našeho plesu. Nejsou však povinné “ říká jedna z pořadatelek, Hana Slezáková.

Hojná účast na předešlých ročnících dokazuje, že tento koncept návštěvníky baví. A na co se můžete letos těšit? K tanci tradičně zahraje Taneční a dechový orchestr ZUŠ Chrudim a DJ Spalda. Vítat vás budou umělci ze ZUŠ Chrast a večerní program doplní akrobatka s obručemi Aurora Jaguari. Připraven bude fotokoutek, bohatá tombola a nespavci se mohou těšit na následnou afterparty ve Vinárně Muzea od půl 2 do 4. hodiny ranní.

Proč ples Chrudimské Benátky před sedmi lety vznikl? Stěžejní myšlenkou bylo propojit sféry státního, podnikatelského a neziskového sektoru a vytvořit tak setkání v příjemném prostředí s lidmi, kterým záleží na kvalitě života občanů Chrudimi.

„Chrudimské Benátky ukazují, jak dokáží jednotlivé subjekty dobře spolupracovat, že škála možností spolupráce úřadu, neziskových organizací a podnikatelských firem je v Chrudimi opravdu široká. Děkujeme všem, kteří se do realizace plesu aktivně zapojili a také všem, kteří nám přispěli dary do tomboly,“ doplňuje Slezáková Kadlecová.

Realizační tým letošního plesu tvoří Odbor sociálních věcí města Chrudim, Amalthea, Český červený kříž, Oblastní charita Chrudim, Chrudimská beseda, Krám Na Pohodu, Péče o duševní zdraví, SOPRE CR a Truhlářství Spalto. Záštitu nad plesem přijal radní Pardubického kraje Pavel Šotola, starosta města Chrudim František Pilný a radní města Chrudim Aleš Nunvář.

close Chrudimské Benátky slaví sedmé výročí info Zdroj: archiv pořadatele zoom_in Chrudimské Benátky slaví sedmé výročí