Kino Mír Heřmanův Městec

Kurz negativního myšlení (DVD) ST 14.5. 19.30
Originální černá komedie o partičce handicapovaných lidí, kteří bojují alkoholem a brutální úpřimností proti nevítané invazi pozitivní energie. Norský film s českými titulky.

Venkovský učitel PÁ 16.5. 19.30, SO 17.5. 19.30
Každý někoho potřebuje. Pavel Liška a Zuzana Bydžovská v hlavních rolích nového českého filmu Bohdana Slámy (Divoké včely, Štěstí). Širokoúhlé české drama.

Městské kino Chrudim

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street ÚT 13.5. 18.00 a 20.00, ST 14.5. 18.00
Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. V Londýně se setká se svou novou společnicí, paní Neville Lovettovou, změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne provozovat svou starou živnost - holičství.

Než si pro nás přijde ST 14.5. 20.00, ČT 15.5. 18.00
Světy miliardáře Edwarda Colea a obyčejného mechanika Cartera Chamberse se už ani více lišit nemohou. Na křižovatce svých životů však sdílí stejný nemocniční pokoj. Během společných rozhovorů zjistí, že mají přece jen něco společného - touhu co nejlépe využít čas, který jim zbývá než je “nasypou do urny”, a poznat, kdo skutečně jsou. Společně se tedy vydají za největším dobrodružstvím svého života..

Panoramatické kino Hlinsko

Let´s Dance ÚT 13.5. 20.00
Není to o tom, odkud jsi, ale o tom, co chceš! Když vzpurná Adie, která nade vše miluje Street dance, začne studovat na Marylandské škole umění, snaží se zapadnout a přitom udržet starý styl života. Když spojí své síly s nejlepším tanečníkem školy Chasem, aby vytvořili formaci a zvítězili v taneční soutěži The Street, najde způsob, jak žít svůj sen a přitom propojit své dva oddělené světy.

Václav ST 14.5. 20.00, ČT 15.5. 17.30
Nová tragikomedie Jiřího Vejdělka, ve které Ivan Trojan vyvádí jeden průšvih za druhým… Václav Vingl je vesnický outsider, který ve svých 40 letech žije s maminkou pod jednou střechou. Je označován za místního šaška, hlupáka a problematického kluka. My v něm vidíme citlivého, vnímavého dobráka s klukovskou duší a hlavou plnou malých lumpáren.

Nejkrásnější hádanka PÁ 16.5. 17.30, SO 17.5. 15.00
Nejnovější film krále českých pohádek Zdeňka Trošky.
Venkovský chasník Matěj miluje sedlákovu dceru Majdalenku. Ten si ovšem představuje pro svou dceru bohatšího ženicha a Matěje vyžene. Ten se vydává do světa a potom?…
Hrají: Jan Dolanský, Ladislav Potměšil a další

Kino Proseč u Skutče

Občan Havel NE 18.5. 17.00 a 19.30
Film nahlíží do zákulisí politických i soukromých dramat prezidentského období Václava Havla. Diváci uvidí jeho nervozitu při první volbě českého prezidenta či trápení při nácviku prezidentské děkovací řeči, poznají, že umí recitovat Šrámkův Stříbrný vítr nebo nalít Miloši Zemanovi becherovku. Kamera jej ale sleduje i v situacích, kdy se dokáže pěkně rozčílit a zanadávat na špatně ušité košile.