Kdo čekal, že na břehu Sečské přehrady budou pochodovat sněhuláci nebo trávu pokryje umělý sníh, byl zřejmě zklamán. Dva postrojení mladíci nepřipomínali ledové muže ani zblízka, zato dovedli děti pořádně zabavit při hrách, soutěžích i tanci. Rodiče a prarodiče se ve chvílích volna mohli projít po okolí, posedět u hospůdky anebo se zúčastnit prezentace jedné z kosmetických firem. Dívky v bílých kšiltovkách lákaly ke stánku každého, ženy měly možnost si zasoutěžit a nechat se odborně nalíčit. Namalovat se mohly nechat i děti, ovšem do podoby kočky s černým nosem.

„Snažíme se o to, aby dovolená u nás byla pohodová a návštěvníci se k nám zase vrátili. Je to složité, počasí není stálé a lidé tudíž netráví většinu času u vody. Musíme jim nabídnout alternativní možnosti zábavy i odpočinku,“ říká vedoucí Autokempu Pláž v Seči Jan Janeček.

V současné době pobývá v tomto rekreačním zařízení asi pět stovek lidí. Tento počet se neustále mění, protože už jsou pryč doby, kdy rodiny trávily pod stanem dva až tři týdny.

Možná i zde se projevuje aprílové počasí, kvůli kterému se pobyt na Seči zkrátí třeba na týden i méně. Nicméně lidé stanování ani v jednadvacátém století nezatratili – v autokempu stojí asi sto třicet stanů rozdělených do sektoru B a C. V „béčku“ jsou party mladých lidí toužících po zábavě a hlasitých „pařbách“, „céčko“ je podstatně klidnější, protože slouží rodinám s dětmi. Zájem je i o ubytování v chatkách a karavanech, kterých jsme napočítali patnáct.

Hodně navštěvovaná je klubovna, a to nejen v době prudkých lijáků. Dvě sympatické dívky se v ní věnují dětem, se kterými si kreslí a hrají. Rodiče jim tak mohou své ratolesti svěřit třeba na hodinku dvě a užívat si dovolené při procházce nebo u posezení v hospůdce.