Ve dvou dnech se publiku představí celkem pět sborů: Cantando Skuteč, Ptáčata Rychnov nad Kněžnou, Lilium Litomyšl, Fiori Cantanti Chrudim a Bratislavský dětský sbor. Právě posledně jmenovaný sbor je nejen jediným zahraničním účinkujícím, ale také jedním z nejočekávanějších. Za dobu své existence (od r. 1962) má už na svém kontě celou řadu významných úspěchů. Koncertoval na pódiích patnácti zemí Evropy, v Japonsku, Kanadě, Africe i USA.

Přehlídka sborů je součástí programu festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč a na její organizaci se podílí ZUŠ V. Nováka ve Skutči. Protože bratislavský sbor vystupuje po oba dny bylo třeba zajistit nejen ubytování (pro děti v rodinách žáků ZUŠ), ale i doprovodný program ve Skutči, Litomyšli a jinde. Příjezd bratislavského sboru se očekává dnes kolem 15 hodin a jeho první cesta povede na skutečskou radnici, kde budou slavnostně přijati vedením města.

V pátek od 18 hodin nebo v sobotu od 16 hodin můžete v podání slovenských zpěváčků uslyšet např. písně: Kontaktná šošovka (kontaktní čočka), Pod dubákom nebo Páslo dievča pávy. Vstupné na koncerty je symbolické ve výši 50 Kč.

(bal)