Akce připomínající svátek všech kluků a holčiček patří k největším na Chrudimsku. Sbor dobrovolných hasičů Chacholice je hlavním a jediným pořadatelem, ale pomáhá mu celá obec. Vždyť pohádkovým lesem v sobotu 2. června prošlo 1230 dětí dospělé nepočítaje, což znamená pořádnou dávku napečených koláčků a nakoupených cukrovinek či drobných dárků!

Postavičky známé z večerníčků a pohádek upoutaly každého svými věrohodnými kostýmy. „To je zásluha členek našeho sboru. Samy je šijí a letos už nemáme žádnou masku půjčenou. Každý něčím přispěje, je to skutečně společné úsilí a všem patří dík. A také musím poděkovat sponzorům, bez jejichž laskavosti bychom nemohli akci uspořádat,“ říká jeden z organizátorů chacholické akce Karel Dachovský.

Pozornost návštěvníků upoutaly ukázky hostů. Velký potlesk například sklidili automobiloví kaskadéři ze skupiny Aktion Unlimited Stunts. Jejich auta se proháněla po trávníku až motory řvaly. Když jeden z nich přerazil dvoumetrový stojan s kolegou stojícím nahoře, s vozidlem skončil na kraji lesíku. Auto neubrzdil. „Mokrá tráva je jako led, hrozně to klouže. Alespoň jsem přidal divákům malý bonus,“ usmál se kaskadér Martin Mrázek.