Země našich nejbližších sousedů – Slovensko – je tématem celovečerního diashow, které pro letošní podzim připravil cestovatel a fotograf Martin Loew. A protože Slovensko je nám blízké nejen geograficky, je tato nová diashow příjemným balzámem na každou jen trochu tuláckou duši.

Programem se prolínají krásné fotografie, autentická hudba i živé cestovatelovo vyprávění. Vše je moderně sestaveno do atraktivní digitální projekce. Více informací na stránkách www.promitani.cz.

O své nové diashow Martin Loew říká:

„Zatímco většinou se v mých diashow vydáváme do zemí vzdálených, tentokrát jsem si zvolil cizinu nám nejbližší. Ukážu nejen místa známá, kde mnozí z diváků jistě už byli, ale i místa známá méně, abych posloužil inspirací pro další cesty. Během večera tak procestujeme Slovensko doslova křížem krážem. Od Bratislavy po Bardějov, od maďarských hranic po Vysoké Tatry. Uvidíme historická města, majestátní hrady i lidovou architekturu, tatranské štíty, krápníkové jeskyně, hluboké soutěsky Slovenského ráje a mnoho dalšího. Jak víme, na Slovensko se od nás jezdí poměrně hodně. Snad ani neznám nikoho, kdo by na Slovensku nikdy nebyl. Pochopitelně, naše země mají mnoho společného. Ovšem většinou si lidé vyberou jediné místo či oblast, kde pak tráví celou dovolenou. Já svou cestu k našim východním sousedům pojal z tohoto pohledu netradičně – řekl jsem si, že Slovensko procestuji stejně, jako jiné země, kam se pravidelně vydávám. Nikde jsem se neusadil, ale naopak – s batohem na zádech objel jsem celou zemi dokola i napříč. Všude se chvíli zastavil, podnikl nějaký výlet, popovídal si s lidmi a jel zase dál. A výsledný dojem? Skvělý! Můžu teď s čistým svědomím prohlásit, že Slovensko je cestovatelsky nejpříjemnější země, jakou jsem kdy navštívil. Doslova cestovatelský ideál: Je to země plná přírodních i historických krás a přitom je dost malá na to, že nestrávíte dlouhé hodiny přesuny z místa na místo. Ovšem veřejná doprava i ubytování funguje skvěle, se všemi si rozumíte, lidé jsou tu srdeční a přátelští. A to nemluvím o skvělé slovenské kuchyni. Přijďte se v mé diashow přesvědčit, že Slovensko stojí za mnohem více pozornosti, než mu věnujeme.“