Na akci přišly více než dvě desítky dětí s rodiči a začal rej masek a kostýmů. Při pohledu na ně byl člověk vtažen do pohádkové říše, ve které jste mohli potkat indiány, Spidermana, berušky, princezny, Křemílka a Vochomůrku, dýni a kovboje, nechyběl ani pirát s černou páskou přes oko, hákem místo ruky a šátkem.

Po celou dobu karnevalu zněla hudba z dětských filmů a pohádek a nechyběly ani soutěže s odměnami, kterých se zúčastnili i rodiče. Na programu byly soutěže jako přenášení barevných víček od pet lahví nebo tancování na stále se zmenšujících kouscích papíru. Mezi jednu z nejzajímavějších soutěží patřilo přenášení sněhových vloček vyrobených z vaty. Princip soutěže spočíval v tom, že děti musely díky podtlaku v puse nasát vločku na konec brčka a ujít trasu ke kuželu a zpět bez toho, aniž by vločka spadla. Pro výherce byly připraveny ceny v podobě lízátek, bonbónů a malých čokolád.

Pokud se zrovna děti nechtěly účastnit soutěže, mohly si v dílničce vyrobit barevnou duhu z papíru, kterou si pak odnesly domů na památku.

Na konci karnevalu se hlasovalo o tu nejlepší masku. Členové poroty byli postaveni před těžký úkol, a tak se rozhodli, že všechny děti mají ty nejkrásnější masky. Nikdo nebyl zklamaný. Naopak se všichni dobře bavili a odpoledne si užili. (sas)