Ve středu 9. dubna osm hodin večer začne v kině Dukla pardubická část prestižní filmové přehlídky Febiofest. „Vstupenky už jsou bohužel vyprodány. O účast na této projekci byl nebývalý zájem. Je to dáno i tím, že zahajovací recepce je každoročně považována za jednu z nejvýznamnějších společenských událostí celého roku, kde se potkávají filmové delegace s osobnostmi místního společenského života,“ konstatoval jeden z organizátorů festivalu Jan Motyčka.

„Úvodním snímkem přehlídky bude debut scénáristy a režiséra Tomáše Bařiny Bobule. Tvůrce, který na sebe výrazně upozornil provokativní reklamou ,Bóbika’, natočil komedii z prostředí moravských vinic. Idylický venkovský život je v ní konfrontován s cynickými a pragmatickými obyvateli města. Zároveň nabízí i zajímavý pohled do světa vinařů a vinic,“ sdělil druhý pořadatel Tomáš Drechsler.

Veselohru, jejíž podtitul zní „nevinně o víně“, uvede početná filmová delegace. „Svou účast přislíbili Kryštof Hádek, Miroslav Táborský, Václav Postránecký a Tereza Voříšková. Přijede i zakladatel Febiofestu Fero Fenič,“ poznamenal Jan Motyčka.