Ve stodole na soukromém statku se od půl třetí odpoledne do devíti večer střídala hudba i mluvené slovo, zatímco venku byla keramická dílna, čajovna, vařil se guláš a zelňačka, děti si zkoušely zručnost na lanové dráze a také si návštěvníci mohli zkusit, jak těžké je stříhat ovci klasickým ručním způsobem. A hned vedle ve stánku o.s. Momo mnozí využili možnosti si z ovčí vlny něco sami vyrobit.

Pořadatelům nejdříve nadělal vrásky na poslední chvíli omluvený Jan Matěj Rak, ale nakonec to všechno dobře dopadlo. Nejprve svou pohádku pro dospělé i děti přečetl slatiňanský literát Dan Vychodil a poté plnou stodolu uchvátila hrou na harfu a lyru Jana Bauerová z Hradce Králové. Následovalo pásmo humorné poezie v podání Vaška Hoblinky Chalupy a jeho kolegů z chotěbořského divadla Schod. Leader skupiny Oboroh Slávek Klecandr přijel tentokrát sólo a zpíval především zhudebněné žalmy. Po něm stodola burácela smíchem, když své úpravy klasických pohádek četl Přemysl Rut spolu s Markétou Potužákovou.

Závěr byl už opět poklidný. Nejprve četl a zpíval jihomoravský básník a písničkář Michal Čagánek a po něm, již za svitu loučí, festival ukončila svým vystoupení slovenská písničkářka Ľubica Christophory.

Festival měl i svoji výtvarnou část. Vedle již zmíněné keramické dílny byla k vidění výstava obrázků malovaných na hedvábí od slatiňanské výtvarnice Evy Mašínové a obořický fotograf Miroslav Kizlink zase vystavil své fotografie.

Lidí se přišlo podívat kolem stovky. A nebyli to jen místní. Přijelo několik Pražáků, jeden nadšenec přijel z Rakovníka a jeden dokonce až z Bratislavy.

Zdeněk Jirásek