Pardubický kraj podporuje festival, který stojí na špičce kulturně společenského dění Skutečska a širokého okolí od samotného začátku. Růst jeho umělecké kvality ocenil v loňském roce i 1. náměstek hejtmana Ing. Roman Línek. „Od prvního ročníku se festival Tomáškova a Novákova hudební Skuteč vypracoval k profesionalitě a vysoké dramaturgické úrovni," řekl.

Nad dvanáctým ročníkem, který bude zahájen 8. března operou J. Offenbacha Hoffmannovy povídky, převzala záštitu Rada Pardubického kraje. Slavnostního zahájení se také někteří radní osobně zúčastní. „Je vynikající, že taková skvělá kulturní nabídka se nesoustředí jen do velkých měst kraje, ale díky hudebním tradicím tohoto regionu se dostává i do menších míst a nalézá tu nadšené publikum," uvedla náměstkyně hejtmana pro školství kulturu a památkovou péči Jana Pernicová.

Letošní ročník opět nabídne setkání s dvěma operními inscenacemi, s klasickým baletem, operetou, představí se v něm dvě přední filharmonická tělesa i řada vynikajících sólistů. (mz)