Celkově se tak odpolednedo tanečních soutěží zapojily asi tři stovky účastníků. O mistrovství byl veliký zájem ze strany chrudimského publika Mistrovství České republikyv párové polce se zúčastnilo 33 tanečních párů. Na prvním místě se umístil a titul mistra tak vybojoval pár Ladislav Dolák a Veronika Váňová z pražské taneční školy manželů Karasových.

Celkem šestadvacet vystoupení viděli odpoledne spokojení diváci v soutěži plesových choreografií. Tady byl nejúspěšnější Taneční klub Unidance z Bratislavy se svojí Zpovědí Hany H. Mistrem republiky se tak stala celkově druhá Taneční škola Mládí Ostravy s choreografií Remember. Neztratili se ale ani soutěžící z našeho regionu. TKG Hlinsko obsadil celkově páté místo.

Třetí kategorií, ve které se bojovalo o český mistrovský titul byla choreografie polky. V této disciplině už naplno zabodoval TKG Hlinsko a po právu získal mistrovský titul. Ceny pro vítěze předávala chrastecká místostarostka Martina Lacmanová. Program Tanečního festivalu se nakonec protáhl do půl jedenácté večer.

„Atmosféra byla báječná. V bojích o medaile se setkali přátelé, kteří se už nějaký čas neviděli a měli si tedy co říci,“ vysvětluje Hana Černá z pořádající chrastecké školy Bohemia. „Mezi závodníky není žádná řevnivost. Všichni dokážou nejen bezvadně tancovat, dovedou se ale také společně zasmát. A to je na takových podnicích snad to nejkrásnější,“ uzavírá Černá.