Narozdíl od ostatních akcí se v něm pořadatelé snaží nabídnout posluchačům jedinečný zážitek. Sázejí na ty interprety a jejich tvorbu, kteří přesně potvrzují názor, že rozsah hranosti v komerčních rádiích o kvalitě nerozhoduje.

“Nabízíme alternativu k velkým festivalům, na kterých se objevují stále stejná jména. Dáváme přednost těm, jejichž tvorba nerotuje dokola v rádiích, nicméně je podle našeho názoru mnohdy daleko zajímavější a zábavnější“ potvrzuje šéf pořádajícího občanského sdružení ArtZoo Aleš Krátký

Na festivalu Košumberk008 vystoupí jako headliner objev české indie-rockové scény skupina Please the trees. Posluchači se mohou jako na druhý vrchol jednodenního festivalu těšit i na pražské OTK, o jejichž novém albu Okolo mluví hudební recenzenti jako o jedné z desek roku. Návštěvníky festivalu zaujme i uskupení Folk3mail, jehož duší je Ondřej Pečenka. Tomu se podařilo spojit lo-fi písničkářství s indie a popem tak bravurně, že v tomto směru téměř nemá v Česku konkurenci.

Line up rozšíří i litomyšlští Sunset Blvd., kteří se zcela originálně pohybují na pomezí pop-rocku a funky.

Další účastník akce, moravští The Mood, dokazují svoji kvalitu každoročně i na festivalech v zahraničí.

Do programu pořadatelé zařazují i jednu ze začínajících kapel, na kterou chtějí upozornit hudební fanoušky. Letos padla volba na táborskou skupinu Veena59.

Hudební festival Košumberk008, který se uskuteční 26.7.08 na nádvoří stejnojmenného hradu u východočeského města Luže (asi dvacet kolimetrů východně od Chrudimi), začne vítat návštěvníky ve 14:00


Základní info - line up:

16h - 17h Veena
17,30 - 18,30 Folk3Mail
19h - 20h Sunset Blvd.
20,30 - 21,30 Please the Trees
22h - 23h OTK
23,30 - 0,30 The Mood

cena vstupného: 120 Kč


Další informace na www.afk.cz