Oficiální program byl slavnostně zahájen krátce po osmé hodině večerní. Hned po úvodních slovech následovalo vystoupení dětské skupiny Plamínci, zaměřené na spolupráci záchranných složek.

Hlavní aktér scénky, malý medvídek, naboural se svým autíčkem do stromu. Nehodu auta viděli holčička s chlapcem, kteří se ve stejném místě procházeli. Dle očekávání děti zareagovaly ukázkově: holčička vytáhla ze svého batůžku mobilní telefon a vytočila linku 150. Krátce nato rozřízl ticho v sále zvuk hasičské sirény a k místu nehody se začaly sjíždět záchranné složky… Hasiči s plně vybaveným papírovým modelem auta včetně modrých majáků, záchranná služba s papírovou sanitkou, nechyběly ani malé sestřičky a lékařka v bílém plášti.

Zatímco hasiči vyprošťovali pomocí hydraulických nůžek nebohého méďu z auta, malí policisté zajistili místo kužely, měřili brzdnou dráhu a prováděli fotodokumentaci nehody. Naštěstí vše dobře dopadlo a medvídek se dostal včas do péče dětských záchranářů, kteří jej převezli do nemocnice.

Během večera k tanci a poslechu hrála skupina Trik. Bohatá tombola s 525 cenami lákala ke koupi lístků. Ve hře byly ceny jako dárkový poukaz do optiky, rychlovarná konvice, šlehač, horkovzdušná kulma, osobní váha, doplňky do domácnosti, vína a jiné pochutiny a spousta dalšího.

O půlnoční překvapení se postarali sami hasiči v zásahových oblecích. Všechny zúčastněné pobavili svým tanečním vystoupením na píseň o hasičích „Míša Růžičková - "Hasičská"".

Tím ale ples zdaleka nekončil. Volná zábava pokračovala až do časných ranních hodin.  Zdeněk Sasín ml.