Pořadatelem byl taneční klub TKG Hlinsko a taneční škola Gradus Dr. Jany Malinové ve spolupráci s městem Hlinsko a Multifunkčním centrem. Soutěže byly konány pod hlavičkou Českého svazu tanečního sportu a Svazu učitelů tance.

Pestrobarevná přehlídka nádherných šatů a skvělé výkony párů čekaly na více jak 350 diváků. Během dvou dnů se vystřídalo na parketě kolem 150 párů, které přijely z celé České republiky a z Polska. Byla zde zastoupena např. města Třinec, Ostrava, Ústí nad Labem, Žďár nad Sázavou, Broumov, Wroclaw. V sobotu v dopoledních hodinách soutěžily dospělé a juniorské páry taneční třídy D. Celý soutěžní den odstartoval za Multifunkční centrum Mgr. Petr Sedlák. Odpolední část, ve které soutěžily páry tříd C a B, zahájil starosta města Hlinska Miroslav Krčil, Dis, Mnohá přední umístění obsadily páry z Polska, a to jak v kategorii juniorů i dospělých.

Neděle 8. února nás přivítala radikální změnou počasí. Do rána zasypal Hlinsko sníh a mnohé páry musely projet tzv. bílou tmou. Přesto se tanečníci dostavili v hojném počtu a všechny soutěže proběhly v několika kolech. Soutěžily páry hobby dance v kategorii děti, junioři a dospělí. Tento den zabojovaly úspěšně i dva páry z pořádajícího klubu TKG Hlinsko. Ondřej Potůček a Anna Spilková získali 4krát skvělé 3. místo a jednou 2. místo ve standardu, latině i v kombinaci tanců juniorské a dospělé věkové kategorie. Pozadu nezůstal ani další pár tohoto klubu, Daniel Bříza a Kristýna Klasová, kteří obsadili 3krát finálové 4. místo v kategorii juniorů i dospělých. Finále vybojoval také Jakub Poslušný a Dominika Boguajová z Taneční školy Gradus Hlinsko, a to v soutěži junioři 2 kombinace. Tři finálová umístění si na své konto připsali i Viktor Skořepa a Viola Černá z TS Ridendo Hlinsko a finále si vytančili i Jan Skořepa a Nikola Černá ze stejného klubu.

Zajímavostí byla soutěž v České polce dětí do 15 let. Finálové páry obdržely nominaci na Mistrovství ČR v párové polce, která se bude konat v České Lípě. Z TKG Hlinsko nominace přísluší Anně Spilkové a Ondřeji Potůčkovi za 3. místo ve finále.

Zpestřením byla soutěž pro dívky, které nemají tanečního partnera nebo si chtějí vyzkoušet sólový tanec. Dívky soutěžily v tanci cha cha a jive. V tanci cha cha byla 3. Anna Spilková z TKG Hlinsko. Dominika Boguajová z Taneční školy Gradus byla úspěšná v tanci jive, i ona získala 3. místo.

Po oba dny proběhlo celkem 22 soutěží s účastí 10 23 párů v každé soutěži a předalo se 122 cen a medailí a nádherných bílých tulipánů.

Krásné prostředí, výborné občerstvení a zdravá sportovní atmosféra po oba dny určitě přispěly ke spokojenosti nejenom pořadatelů, ale i všech diváků, kteří přišli ocenit výkony jak dětí, tak dospělých.

Děkujeme všem, kteří tuto již tradiční soutěž v Hlinsku jakkoliv podpořili.

Jana Malinová