TKG Hlinsko vybojovalo přední místa

Krásný sluneční jarní den a stovky tanečníků v kulturním domě ve Chvaleticích – to byla v sobotu 4. dubna taneční soutěž formací. V tento den zde proběhlo regionální kolo Festivalu tanečního mládí.

Taneční klub TKG Hlinsko přivezl do této soutěže dvě soutěžní choreografie. Bylo to předtančení standardních tanců „Scarborough“ a předtančení v rytmu polky „ Zimní polka“. Krásné oblečení, usměvaví mladí tanečníci a příjemná hudba přinášejí pro TKG přední místa. První pro standard a druhé pro polku a zároveň nominaci na Mistrovství ČR, které se koná v květnu v České Lípě.

Nejen choreografie však vládly Chvaleticím, ale i párová polka. Junioři TKG Hlinsko bojovali i v této disciplíně. Obsadili páté a čtvrté místo. Ovšem cenné bylo pro taneční klub i místo druhé, které si vytančil Tomáš Otava a Petra Jadrná. I místo první putovalo do tohoto klubu. Vítězem a mistrem pro východní Čechy pro rok 2009 se stal pár Filip Sokola a Adéla Sokolová. Oba páry budou reprezentovat tento region na Mistrovství ČR.

TKG Hlinsko odjíždí domů hned se čtyřmi medailemi a s pocitem skutečně krásného jarního dne.

(Jana Malinová)

Ridendo vítězně!

Úspěšný víkend však prožila také hlinecká Taneční skupina Ridendo (dolní snímek), která se zúčastnila 4. dubna v Nymburku taneční soutěže „O Nymburskou pečeť“. Této soutěže se zúčastnil jeden pár TS Ridendo Hlinsko a to v kategorii Děti II a Junioři I Jakub Kopecký (11 let) a Edita Macková (9 let). V dětech II se Jakubovi a Editce podařilo uspět. Ze 12 párů zvítězili, v Juniorech I dokonce zvítězili mezi patnácti páry. V jeden den dvě první místa. To ale nebylo vše!

Další zástupci TS Ridendo v tanečních formacích pod vedením Ondřeje Rýdla od patnácti let zvítězili v soutěži Festival tanečního mládí, která se konala ve Chvaleticích. Tedy nakonec celkem tři krásná první místa. V neděli 5. dubna pak Jakub s Editkou pokračovali v soutěžení v Jesenici u Prahy, kde vystoupili v rámci soutěže O Jesenický pohár. Zde soupeřili společně s dalšími šesti páry a pohár jim utekl pouze o chloupek, vybojovali však krásné druhé místo.

V dalším počínání, tvrdém tréninku a vyhraných soutěžích jim pěsti drží rodiče a přátelé TS Ridenda Hlinsko.

(Karel Macek)