Vstupné na festival je po celé čtyři dny zdarma. V přírodním areálu Janderov je možné stanovat, umýt se, pro návštěvníky je zde připraveno občerstvení. Na přípravě a organizaci samotného festivalu se podílí i řada dobrovolníků.

Během čtyř večerů se na pódiu prezentuje dvacet kapel. Festival je určen zejména začínajícím hudebníkům, ale tradičně zde vystupují i skupiny, které si své místo na hudební scéně již vydobyly a do Janderova tak přilákají větší počet návštěvníků. Mezi ty známější kapely letošního Yanderova patří mariánsko-lázeňská formace 100 °C. Svou hudební pestrostí těžící z rock‘n‘rollu, funky i reggae předvedla veselou, hravou a nesmírně živou show.
Dramaturg festivalu Jan Axmann hned první den odhadl počet návštěvníků na zhruba šest set lidí, což je podle jeho slov o něco více než v minulých ročnících.

Na sobotnívečer je připraveno vystoupení posledních pěti hudebních skupin, které nesou název Gauneři, Naivní naděje, Němá barikáda, Vitamin M a Punkix.

Společně s hudebním festivalem Yanderov probíhá vareálu fotbalového hřiště kamenosochařské symposium snázvem „Kámen pro všechny“. Sedm mladých kamenosochařů, čerstvých absolventů Střední průmyslové školy kamenické a sochařské v Hořicích, využilo pro realizaci svých děl dotaci z programu Make a Connection - Připoj se. Projekt představuje kamenické řemeslo návštěvníkům festivalu a ti mají možnost si i sami tuto činnost vyzkoušet. „Sochy, které v rámci projektu vzniknou, budou věnovány Domovu sociálních služeb Slatiňany a umístěny do areálu chráněného bydlení,“ uvedla zástupkyně projektu Dana Macounová. Ta je i autorkou slunečních hodin, které zde zhořického pískovce vytváří. Inspirací jí byl sluneční dům, který je součástí slatiňanského chráněného bydlení a ke svému provozu využívá zejména sluneční energii.

Práce budou sochaři a klienty Domova sociálních služeb kolorovány 9. července v areálu chráněného bydlení a slavnostně pak předány 10. 7. v 10 hodin ve Slatiňanech.