PÁTEK 4. PROSINCE

Slavnostní rozsvěcení vánočního stromku a jarmark
Horní Bradlo – V pátek 4.12. od 14 hodin se můžete těšit na vánoční jarmark a slavnostní rozsvícení vánočního stromku s vystoupením dětí ze základní školy.

Adventní pěvecký koncert v TMT
Pěvecký sbor Slavoj Chrudim, dětský pěvecký sbor Fiori Cantanti ZUŠ Chrudim, sbormistři Zdeněk Kudrnka a Martin Profous Vás srdečně zvou na adventní koncert, a to v pátek 4. prosince 2009 v 18 hodin v sídle firmy TMT Chrudim, vstupné dobrovolné

Mikulášská Krampus párty
Chrudim – Z těch nejtemnějších míst naší země přicházejí v pátek 4. prosince do Total Inferna ti nejstrašnější z nejstrašnějších čertů vůbec, rakouští Krampus, aby získali vaše duše, duše hříšníků. Už ne z televize, ale přímo naživo máte možnost vidět naprosto dokonalé masky rakouských Krampus, a to v jedinečné show přímo v kotli Total Inferna. V průběhu večera budete mít také možnost se s nimi vyfotit ve foto koutku, rozdáno bude neskutečné množství blikajících rohů a jaká by to byla ďábelská párty bez ďábelského pití. Hraje Dj Martin Boreš.

Čertovské rojení v Rané
Raná – Tento pátek 4. 12. je Smile Club pro mládež do 20 let uzavřen – přípravy na sobotní akci. V sobotu 5. 12. se slaví svátek Mikuláše – od 15 hod začíná Čertovské rojení. Čerti, anděl a Mikuláš samozřejmě přítomni budou, ale spíše pro pobavení dětí, praví přijdou až večer k vám domů. Konec akce je naplánován na 17:30. Můžete se těšit na spoustu soutěží o ceny, videodiskotéku, hry, tanec, soutěže pro děti, maminky i tatínky a pro každého bude malá odměna, tak vezměte mladší sourozence, synovce, neteřinky, vnoučínky a vnoučinky a přijďte si taky zařádit.

SOBOTA 5. PROSINCE

Hvězda Betlémská
Heřmanův Městec – Městské kino Heřmanův Městec uvádí české pohádkové pásmo s vánoční a zimní tématikou Hvězda Betlémská – v sobotu 5.12. v 17.00 hod. Před promítáním pohádek zde bude slavnostně rozsvícen vánoční stromeček a měl by přijít také Mikuláš s čertem. Děti, které přinesou na stromeček vánoční ozdobu, mají vstup zdarma.

Libkovanka v Hlinsku
Hlinsko – Jednota Orel Hlinsko pořádá v sobotu 5. prosince od 17 hodin koncert jihočeské dechové kapely Libkovanky.

Vánoční výstava na Veselém Kopci
Veselý Kopec - Vánoční výstava na Veselém Kopci končí 6. 12. – navštívit ji můžete ještě o víkendu od 9 do 16 hodin.

5.12. Mikulášská obchůzka s malou nadílkou nejmenším návštěvníkům a 6.12. vánoční koledy zazpívá folklorní soubor Kohoutek z Chrudimi. Po celou dobu výstavy také v prodejně upomínkových předmětů bude možné zakoupit nejrůznější dárečky vyrobené lidovými výrobci. Vánoční výstavu na Veselém Kopci u Hlinska ukončí v neděli 6.12. v době od 9 do 15 hodin „PŘEDVÁNOČNÍ JARMARK“, na němž své zboží nabídnou pozvaní a vybraní lidoví výrobci z celé České republiky. Pro zájemce o návštěvu PŘEDVÁNOČNÍHO JARMARKU jsme zajistili z Hlinska zdarma svozový autobus, který bude odjíždět ze sídliště v 9 a 12,30 hodin, z nádraží v 9,15 a 12,45 hodin.

Vánoční výstava prací žáků ZŠ Chrast
Chrast – Základní škola a Městské muzeum v Chrasti zvou na vánoční výstavu prací žáků ZŠ do muzejní galerie - potrvá do 23. prosince.

Mikulášský jarmark a rozsvícení vánočního stromu na Resselově náměstí
Chrudim – V sobotu 5. prosince se bude na Resselově náměstí konat tradiční Mikulášský jarmark. „V době od 8 do 12 hodin tu najdete předvánoční trh se spoustou dárků pro vaše blízké. K ochutnávce přijde jistě nejednomu návštěvníkovi vhod medovina, svařené víno nebo trdelník,“ uvádí Simona Burešová z chrudimského infocentra. K poslechu bude hrát Duo Kmen. „V neděli 6. prosince se na náměstí sejdeme opět. Tentokrát až v 16:30 hodin, vánoční atmosféru tu navodí vystoupení dětských pěveckých sborů, v 17 hodin pak bude slavnostně rozsvícen vánoční strom,“ dodává Burešová.

NEDĚLE 6. PROSINCE

Kašpárek v pekle
Hlinsko – Loutkové divadlo Kašpárek v pekle můžete zhlédnout v neděli 6. prosince ve Společenském domě. Začátky představení ve 13:30 a 15:00 hod.

Koncert Pardubické šestky se zpěvačkou Lenkou Čejkovou
Chrast – Město Chrast vás srdečně zve na koncert Pardubické šestky se zpěvačkou Lenkou Čejkovou z Chrasti. Koncert se uskuteční v neděli 6.12.2009 od 14.00 hodin v zámecké kapli chrasteckého muzea. Vstupné dobrovolné. Koncert se koná v rámci celoročních oslav 750 let založení města.

Adventní koncerty Nasavrky
Nasavrky – Zámek Nasavrky pořádá adventní koncerty. V neděli 6.12. v 16 hod. vystoupí Petr Volný – tenor, Jan Kučera – bas, Daria Rosová – kytara, Radka Piskačová – klavír.

Besídka mateřské školy v Lukavici
Lukavice – V neděli 6.12. bude v restauraci Na křižovatce v Lukavici besídka dětí z mateřské školy připravená pro rodiče a všechny, kterým předvánoční vystoupení dětí dokáže udělat radost.