PÁTEK 25. LEDNA

Cesta na jihovýchod: Abcházie, Gruzie a Turecko

Chrudim V pátek 25. ledna od 18.30 se ve Vodních zdrojích Chrudim koná přednáška Pavla Matouše o Abcházii, zemi na jižních svazích Kavkazu, která se odtrhla od Gruzie. Přestože její nezávislost téměř nikdo na světě neuznal, tato republika samostatně funguje. Během přednášky se dozvíte také o sousední rychle se rozvíjející Gruzii a uvidíte také největší čajové plantáže v Turecku. Vstupné je 30 Kč. Předprodej lístků zajišťuje infocentrum ve staré radnici na Resselově náměstí. Telefonické rezervace a další informace na tel. 723 004 397 nebo na mailu: gutzer@centrum.cz.

Fotbalový ples

Nasavrky FC Nasavrky chystá fotbalový ples v pátek 25. ledna 2013 ve 20:00 do hotelu Šustr v Nasavrkách. K tanci a poslechu hraje hudební skupina Zdeňka Škvařila. Vstupné 80 Kč. Občerstvení zajištěno. Místa lze rezervovat v předprodeji v hotelu Šustr nebo zakoupit na místě.

Kacafírek uvádí pohádku

Chrudim V pátek 25. ledna v 17 hodin přijďte do Spolkového domu na pohádku loutkářského spolku Kacafírek „O lakomém Šnofousovi aneb Prachy v prachu".

SOBOTA 26. LEDNA

Společenský ples v Hlinsku

Hlinsko Orel Hlinsko vás srdečně zve na tradiční společenský ples, který se uskuteční v sobotu 26. ledna od 19:30 v hlinecké Orlovně. K tanci a poslechu hrají Strejci. Nebude chybět ani soutěž o ceny.

Přijďte do Muzea loutkářských kultur

Chrudim Na workshopu nazvaném Maňásek si v sobotu 26. ledna od 15 hodin vyrobíte maňáska. Podle věku dětí lze přizpůsobit také složitost výroby. Nakonec si společně můžeme vyzkoušet se svými maňásky zahrát krátké divadlo. Vstupné: 50 Kč.

Posezení s dechovkou v Chrasti

Chrast Příznivci dechové hudby jsou zváni na I. ročník Posezení s dechovkou. V příjemném prostředí chrastecké sokolovny vám k tanci a poslechu zahraje Šeucouská muzika a Mrákotinka v sobotu 26. ledna od 14 do 18 hodin. Předprodej vstupenek v obchodech Foto Gregor Chrast a Květinářství Sokol Skuteč.

Staročeská maškara

Vítanov, Stan V sobotu 26. 1. 2013 se zde po celý den koná tradiční staročeská maškara. Masopustní maškary z Hlinecka jsou zapsány do seznamu nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO. Přijďte se podívat na masky Slaměných, Kominíků, Židů, Rasů, Kobylek a Skákavých. Průvod obcemi prochází po celý den, doprovází dechová muzika.

Obecní ples

Pohled Obec Mladoňovice vás zve na obecní ples v sobotu 26. ledna 2013 od 20,00 hod. do Kulturního domu v Pohledu. K tanci a poslechu hraje skupina Trik. Bohatá tombola a doprovodný program samozřejmostí, vstupné 100 Kč.

2. Městský ples

Slatiňany 2. Městský ples se koná 26. ledna od 20 hodin v sokolovně. Předtančení ZUŠ Slatiňany, vstupné 120 Kč včetně místenky, vstupenka je slosovatelná o hodnotné ceny. Předprodej v Infocentru.

Ples sportovců

Tuněchody SK Tuněchody pořádá 26. ledna od 20 hodin v místní sokolovně ples sportovců. Hraje Holá beznaděj.Srdečně zvou pořadatelé.

6. Městský ples

Hlinsko V sobotu 26. ledna od 19.00 hodin se Multifunkčním centru uskuteční 6. Městský ples. K tanci a poslechu hraje skupina H.A.M. Chrudim, hostem večera bude skupina SAXER z Hlinska. Chybět nebude předtančení skupiny TKG Hlinsko a TS Ridendo, bohatá soutěž o ceny a občerstvení. Předprodej v Turistickém informačním centru. Vstupné 130 a 150 Kč.

NEDĚLE 27. LEDNA

Dalskabáty hříšná ves aneb Zapomenutý čert

Chrudim V neděli 27.1.2013 od 15:00 hodin je pro vás v Pippichově divadle připravena pohádka Dalskabáty hříšná ves aneb zapomenutý čert. Co všechno se stane po setkání „Plajznerky" se zapomenutým čertem, to se dozvíte v komedii, která vychází z motivů klasických českých pohádek. Postavy vesničanů, odolávající či podléhající pokušení a různým neřestem, se vůbec neliší od současných lidí, a hra tím pro svůj satirický nadhled potěší diváky všech věkových kategorií.

Podvečer s Živaňankou

Heřmanův Městec V neděli 27. ledna se v Heřmanově Městci v Edenu koná oblíbený Podvečer s Živaňankou v tradičním čase od 16 do 18 hodin, a to k tanci i poslechu.