PÁTEK 1. BŘEZNA

Stolany: Společenský ples
V pátek 1. března od 20 hodin se v restauraci Na Baště uskuteční tradiční společenský ples. K tanci i poslechu hraje Vysočinka z Humpolce. Lístky se prodávají přímo v hostinci, pořadatelé doporučují zakoupit je předem.

SOBOTA 2. BŘEZNA

Benefice v duchu ukrajinské kultury
Chrudim – Festival Jeden svět v Chrudimi začíná za dva týdny, ale předznamená ho páteční benefice, která se ponese v duchu ukrajinské kultury. Je připravena v prostorách domu Agora v chrudimské Štěpánkově ulici . Na programu bude od 12 hodin ukrajinská kuchyně s dobrotami jako vareniky nebo tradiční koláče a samozřejmě boršč. Od 15 hodin bude následovat poklidné filmové odpoledne s ukrajinským snímkem Muž bez minulosti a od 19 hodin koncertní maraton. Benefici doprovodí také výstava fotek z Ukrajiny od Sophie Dvořákové. Výtěžek z benefice finančně podpoří přípravy festivalu Jeden svět 2013 v Chrudimi. „Zveme proto všechny milovníky filmů, Ukrajiny a kulturního dění do Agory na naši benefici," vzkazuje Veronika Volejníková za pořadatele akce. (bn)

Slatiňany: Diskotéka a karneval ve Slatiňanech
Na sobotní diskotéku jste zváni 2.3.2013 od 20 hod. Hraje se pro každou generaci. A v neděli 3.3.2013 od 15 hodin na dětský maškarní karneval. Těší se celý kolektiv motorestu Bonet ve Slatiňanech.

Třemošnice: Pekelský mariáš a oslava MDŽ
Hospůdka Peklo chystá v sobotu 2. března od 15:00 mariáš a večer od 20:00 hodin maškarní dovádění Žíznivců s hudbou a tancem.

Hlinsko: Benefiční ples
O druhém březnovém dni se za podpory místních podnikatelů, živnostníků a města Hlinska uskuteční v multifunkčním centru velký benefiční ples, nad kterým převzal záštitu senátor Jan Veleba. Pořadatelům se podařilo zajistit účast známých osobností, večerem bude provázet herec Pavel Nový, přijedou i aktéři muzikálu Děti ráje Bořek Slezáček, Míša Nosková a Petr Poláček, vystoupí i hlinecká zpěvačka Simona Černá. O předtančení se postará hlinecká skupina Ridendo, k dobré náladě a tanci zahrají Akcent Chrudim a U2 revival. Po celou dobu benefičního plesu bude v přísálí vyhrávat valašská cimbálovka. Vstupné činí 390 korun, v této ceně je i raut. Organizátoři pro hosty plesu přichystali ochutnávku vína a různé dárky. Výtěžek plesu bude věnován na podporu hlineckého střediska občanského sdružení Fokus Vysočina, které podporuje lidi s duševním onemocněním.

Kameničky: Turnaj v mariáši
5. ročník turnaje v mariáši se koná 2. března v restauraci, prezence začíná v 8 hodin, start v 9:00. Přihlášky na tel.: 721 882 780 u Romany Brzkové, Kameničky.

Kladno u Hlinska: Dětské karnevaly
V sobotu od 15 hodin se v Kladně koná dětský karneval.

Heřmanův Městec: Expediční kamera
Ne každý má čas, fyzičku či peníze na to, aby mohl sám pocítit vůni exotických dálek. Nevadí. Stačí využít nabídky Městského kina Heřmanův Městec, jež zve návštěvníky na zítřejší promítání fotografií Daniela Hály o jeho expedici Arizonou na koních. Promítání i beseda o neobvyklé expedici se koná v rámci filmového festivalu Expediční kamera. Festival začíná v 16 hodin a promítání snímků o zmíněné expedici přijde na program v 18 hodin. (man)

Diskotéka a karneval ve Slatiňanech
Na sobotní diskotéku jste zváni 2.3.2013 od 20 hod. Hraje se pro každou generaci. A v neděli 3.3.2013 od 15 hodin na dětský maškarní karneval. Těší se celý kolektiv motorestu Bonet ve Slatiňanech.

Hasičský ples Nasavrky
Sbor dobrovolných hasičů v Nasavrkách zve na tradiční hasičský ples v sobotu 2.3. od 20:00 do nasavrcké sokolovny. Od 20:30 předtančení dětí ze ZUŠ Slatiňany. K tanci i poslechu hraje Limonádový Joe. Vstupné 100 Kč. Případné rezervace u pana Dostála v zelenině 606 734 295.

Chrudim: Vstupte do magického světa loutek
V sobotu 2. března 2013 bude konečně po více než roce otevřena návštěvníkům stálá expozice Muzea loutkářských kultur v Chrudimi. Mydlářovský dům po zrenovování interiéru a dalších kosmetických úpravách opět pocítí kroky návštěvníků. Stálá expozice nazvaná Magický svět loutek postupně představí loutky kočovných loutkářů, varietní loutky, rodinná loutková divadla a dekorace českých umělců, nechybí ani Spejbl a Hurvínek, tvorba Jiřího Trnky nebo Josefa Váchala. V zahraniční části expozice jsou k vidění stínové loutky z Indonésie, výběr loutek z Indie, Japonska, Číny nebo Barmy a také vietnamská vodní loutka. Vstupte do Magického světa loutek a nechte se vést od historie k moderně českého loutkářství. Nahlédněte do světa Orientu. Nechte se oslnit tichou krásou loutek, které ožívaly, mluvily a jásaly v rukách loutkářů a těšily se potleskem publika. Nyní jejich tiché čekání můžete narušit i vy svou návštěvou a zájmem o ně.

III. Cenová v Krouně
Dne 2.3.2013 odstartuje svoje vystoupení v roce 2013 nejnavštěvovanější zábavová kapela III. Cenová právě v sokolovně v Krouně. Zábavy s III. Cenovou jsou známé obrovskou účastí návštěvníků, a tak je zaručena perfektní atmosféra, kterou si užívají nejenom lidi co na tyto akce chodí, ale nesmíme zapomenout i na kapelu.

Škrovád: Taneční zábava s Bíbry
Na taneční zábavu se skupinou Bíbři přijďte v sobotu 2.března od 20 hodin do hospůdky Pod kopcem ve Škrovádu.

NEDĚLE 3. BŘEZNA

Skuteč: Veřejné bruslení
03.03.2013 14:00 - 16:00, Zimní stadion Skuteč

Diskotéka a karneval ve Slatiňanech
Na sobotní diskotéku jste zváni 2.3.2013 od 20 hod. Hraje se pro každou generaci. A v neděli 3.3.2013 od 15 hodin na dětský maškarní karneval. Těší se celý kolektiv motorestu Bonet ve Slatiňanech.