PÁTEK 11. ŘÍJNA

Chrudim: Podzimní výstava
Ekocentrum Zelený dům Chrudim, které je zapojeno v kampani Dny proti chudobě 2013, představí v pátek a v sobotu v prostorách SŠ zemědělské Chrudim kromě místních ekovýchovných a ochranářských aktivit i rozvojové cíle tisíciletí. Podrobněji zde bude představen 7. cíl: Zajistit udržitelný stav životního prostředí a 6. cíl: Bojovat s HIV/AIDS a dalšími nemocemi. (dp)

Mladoňovice: Automatická, intuitivní kresba
Obec Mladoňovice vás srdečně zve na besedu Automatická, intuitivní kresba v pátek 11. října 2013 od 18,00 hod. na obecním úřadu v Mladoňovicích. Přednáší Ivana Verner. Program: Dar tvořivosti; Kreslit a malovat může umět každý; Relaxační a harmonizační účinky automatické, intuitivní kresby; Zkouška vlastní tvorby.

Chrudim: Jižní Indie
V pátek 11. 10. se ve Vodních zdrojích Chrudim koná přednáška Evy Buckové o jižní Indii. Spolu s přednášející projedete nejjižnější část Indie vlakem i autobusem. Uvidíte jak významné památky, tak přírodní zajímavosti. Cestu začnete prohlídkou památek zapsaných na seznamu UNESCO v Mammalapuramu, kde se nachází největší basreliéf světa znázorňující sestup Gangy na svět. Z památek UNESCO pak bude ještě následovat Hampi, chrámy Adžanta a skalní stěna v Ellora. Dále vás čeká významné poutní místo Rámešvarám, jeden z největších chrámových komplexů jižní Indie Madurai či posvátné džinistické poutní místo Šravanbélgola. Z přírodních zajímavostí proplujete po keralských kanálech, navštívíte přírodní rezervace Peryiár, která je domovem divokých tygrů a slonů. Přednáška začíná v 18:00 (pozor, změna oproti loňsku). Vstupné zůstává 30 Kč, děti školou povinné zdarma.

SOBOTA 12. ŘÍJNA

Chrudim: Loutka v přírodě zrozená
Workshop nejen pro děti, během nějž si jeho účastníci vyrobí marionetu z přírodního materiálu, nasbíraného v lesích a parcích, se koná v Muzeu loutkářských kultur v sobotu 12. října od 15 hodin. Návštěvníci si do muzea mohou přinést i vlastní materiál, ze kterého by tvořili listí, klacíky, šišky, mech, kamínky, ulity, kůru atd. Kromě těchto přírodnin se bude pracovat například i s tavnou pistolí, bez které se dílna neobejde, nebo pilkou, vrtačkou apod. U těch nejmenších je tedy vhodný doprovod a pomoc rodičů.

Heřmanův Městec: Wječná žízeň
Česká stodola vás zve v sobotu 12. října od 20 hodin na Wječnou žízeň.

Slatiňany: Pozvánka
Dne 12.10.2013 od 16.00h jsou pro vás v motorestu Bonet připraveny venkovní dobrůtky na grilu a od 20.00 hodin diskotéka.

Seč: Drakiáda
Občanské sdružení Sečská lilie vás srdečně zve v sobotu 12.10. od 15 hod. na fotbalové hřiště v Seči na Drakiádu. Program: krocení sivokých draků na obloze, táborák a opekání buřtíků, soutěž o ceny. Občerstvení zajištěno. 

Hlinsko: Větrná zátiší Stanislava Zedníčka
12.10.2013 13:00, Hospoda U sv. Huberta v Hlinsku
Odpoledne poezie a slova věnované básníkovi, spisovateli a učiteli Stanislavu Zedníčkovi. Bude představena nedávno vydaná kniha korespondence Stanislav Zedníček - Vladimír Holan "Směju se a sténám". Čtení ukázek obohatí hudební doprovod.

Třemošnice: Octoberfest
12.10.2013 14:00, Hospoda na Podhrádí
Tradiční ochutnávka piv, k poslechu a tanci hraje DJ Zdeněk Sasín.

Chrudim: Trampský podzim 2013
12.10.2013 19:00, Divadlo Karla Pippicha
Tradiční podzimní koncert skupiny Chrpa a jejich hostů.

Třemošnice: Šipkovaná
Sdružení Čtyřlístek pořádá v sobotu 12.10.2013 akci nejen pro děti. Rádi hledáte poklad, tak je akce určená právě vám, tentokrát budeme hledat stopy zmizelé strážkyně pokladu. Na závěr nebude chybět oheň a opékání špekáčků. Sraz je na Náměstí Míru před čtrnáctou hodinou.

Hlinsko: Hlinecké podzimní kritérium
12.10.2013 09:30
Soutěž v přespolní běhu. Různé kategorie od ročníku 2008 - 1995 a starší. Délka tratí od 500 m do 7 500 m.

Svobodné Hamry: Rozloučení s golfovou sezónou 2013
12.10.2013 13:30, Golf & Country Club Svobodné Hamry
Bude se hrát ve dvojicích s rodiči na 9 nebo 4 jamky. Po skončení turnaje posezení v klubovně u občerstvení - vepřová kýta na ohni s chlebíčkem a hamburgery.

Třemošnice: Manžel pro Opalu
Divadelní ochotnický soubor Třemošnice vás zve na opakování komedie Manžel pro Opalu. Představení se koná 12.10.2013 od 19:30 v kulturním domě v Třemošnici. 

Chrudim: Bramborový jarmark aneb Horo, horo bramborová…
Prodej brambor konzumních a sadbových, ochutnávka vařených brambor různých odrůd, bramborové pekáčky s povidly, bramborové placky se škvarkama, bramborové knedle plněné uzeným masem a syrovým zelím to vše vás čeká v sobotu 12. října od 8 do 12 hodin na Resselově náměstí.

Slatiňany: Mimořádné prohlídky
Správa Státního zámku Slatiňany srdečně zve v sobotu 12. října na mimořádné prohlídky hipologické expozice s Lenkou Gotthardovou. Tématem prohlídek bude historie a současnost Velké pardubické a osobnost hraběte Oktaviána Kinského. Vstupné je 90 a 60 korun.

Chrudim: Podzimní výstava
Ekocentrum Zelený dům Chrudim, které je zapojeno v kampani Dny proti chudobě 2013, představí v pátek a v sobotu v prostorách SŠ zemědělské Chrudim kromě místních ekovýchovných a ochranářských aktivit i rozvojové cíle tisíciletí. Podrobněji zde bude představen 7. cíl: Zajistit udržitelný stav životního prostředí a 6. cíl: Bojovat s HIV/AIDS a dalšími nemocemi.

Svobodné Hamry: Speciality na pivě
O víkendu 12. 13.10 2013 v Hamerské krčmě Jonáš pro vás chystají speciality pečené na pivě s ochutnávkou pivního sýra, k pivu pro vás usmaží domácí teplé brambůrky.

NEDĚLE 13. ŘÍJNA

Tip od sousedů: 123. Velká pardubická
123. Velká pardubická s Českou pojišťovnou se uskuteční už tuto neděli na pardubickém dostihovém závodišti. Podrobné informace k letošnímu ročníku najdete ZDE!