PÁTEK 6. ÚNORA

Chrudim: Rybářský ples MO Chrudim 2
Místní organizace ČRS Chrudim 2 pořádá v pátek 6. února 2015 tradiční ples v objektu restaurace Na Valše. Začátek plesu ve 20 hodin, konec ve 2 hodiny. K tanci i poslechu hraje veškerý repertoár KV Band z Pardubic. Vstupenky v ceně 100 Kč je možné objednat na sekretariátě MO.

Chrudim: Za tajemstvím Inků
Za tajemstvím Inků a do parku Huascarán s Martinem Hamplem se můžete vypravit v přednášce v pátek od 18 hodin v síni Vodních zdrojů Chrudim. Z Limy se přesunete do Nazky, uvidíte kaňon Colca, Cusco, jezero Titicata, Machu Picchu a Huascarán.

SOBOTA 7. ÚNORA

Heřmanův Městec: XXV. reprezentační ples pěveckého sboru Vlastislav
Pěvecký sbor Vlastislav pořádá 7. února ve 20:00 v místní sokolovně XXV. reprezentační ples. Hraje taneční skupina Technics.

Kino Bojanov
Bojanov Stále ještě funkční původní vesnické kino Bojanov zve v sobotu 7.2. od 18:00 na rodinnou komedii Strašidla z vikýře a od 20:00 „životopisná" komedie Jára Cimrman ležící, spící. Vstupné dobrovolné.

Kostelec u Heřmanova Městce: Kostelecký mariáš
V sobotu 7. února pořádá SDH Kostelec v kinosále v areálu bývalých kasáren Kostelecký mariáš 2015. Startovné činí 200 Kč, závazné přihlášky na tel.: 776 118 272, 606 726 355 u p. Jablečníka, osobně na adrese Kostelec čp. 60 nebo v kostelecké hospodě (z důvodu zabezpečení občerstvení).

Chrudim: Pohádka o Palečkovi
V sobotu od 15 hodin se v Muzeu loutkářských kultur uskuteční loutkové představení na motivy pohádky O Palečkovi. Hraje divadlo Bořivoj.

Ples městyse Žumberk
Na ples městyse můžete vyrazit v sobotu 7. února ve 20 hodin do kulturního domu. Přichystána je bohatá tombola (první cenou bude uzená kýta). K tanci a poslechu hraje Rytmus, občerstvení zajištěno. Místenkové vstupenky jsou k mání za 80 Kč na úřadu městyse.

Staročeská maškara ve Všeradově
SDH Všeradov vás zve v sobotu 7. února na staročeskou maškaru, začátek je v 7:15 od obecního úřadu. Po celý den váš čeká rej masek s Hudbou pana Maliny a bohaté občerstvení.

NEDĚLE 8. ÚNORA

Chrudim: Pásmo pohádek Splněná přání
08.02.2015 15:00, Divadlo Karla Pippicha
Pásmo pohádek: Jak Rumcajs vyhnal z lesa dubové mužíky Jak Rákosníček udělal z nebeského draka kolotoč Pohádky z mechu a kapradí- Jak Křemílek a Vochomůrka zabloudili v bedlovém lese Jak Rumcajs vysadil duhu na nebe Pan Tau a neděle Divoké sny maxipsa Fíka- O kopané

Hlinsko: Masopust v Blatně
Tradiční masopustní obchůzka celou vesnicí zakončená obyčejem porážení masky kobyly začne 8. 2. 2015 už v 7 hodin ráno. Masopustní obchůzky v Blatně jsou zapsány do Seznamu nemateriálního kulturního dědictví UNESCO.