PÁTEK 30. ŘÍJNA

Hlinsko: Veselá trojka Pavla Kršky
30.10.2015 od 18:00, Multifunkční centrum
Tři dlouholetí kamarádi, kteří celý život hráli muziku pro široké vrstvy posluchačů. Doba ale rychle plyne a tak i oni se dostali do důchodového věku a hudbu, kterou nyní hrají, tvoří pro všechny, kteří si rádi poslechnou lidovou písničku.

Chrudim: 800. chrudimský hudební pátek - Moravská filharmonie Olomouc
30.10.2015 19:00, Regionální muzeum v Chrudimi
Slavnostní osmistý chrudimský hudební pátek. Violoncello - Dominika Hošková, dirigent - Petr Vronský.

Chrudim: Duchůplné muzeum
Již třetí ročník oblíbené halloweenské akce Duchůplné muzeum aneb Dia de los Muertosv v Muzeu loutkářských kultur návštěvníky tentokrát seznámí s tradicemi Mexika. V pátek 30. října od 200 do 23 hodin muzeum potemní a stane se místem duchů a hlavně kostlivců, kteří jsou symbolem tohoto svátku.
V Mexiku je smrt vnímána jako součást života a stojí za oslavu stejně jako život samotný. V tento den Mexičané věří, že se setkají se svými zemřelými a společně spolu pijí, hodují a poslouchají oblíbenou muziku. Veselo bude i na terase muzea – vzhledem k rozdílným klimatickým podmínkám budou tyto oslavy probíhat při ohni. Připraveny budou tradiční mexické pokrmy i nápoje. S tradicemi Dia de los Muertos se návštěvníci muzea seznámí prostřednictvím příběhu zatím neznámého mexického muže. Co skrývá dřevěná bedna, která se jednoho den objevila v muzeu? A proč tato bedna musela být ukryta až v hlubokých sklepech Mydlářovského domu? Na tyto a další hrůzu vzbuzující otázky naleznete odpovědi v pátek 30. října 2015 v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi. Zde vás kromě trochu strachu čeká především spousta zábavy, kreativní úkoly a nakonec také jedno nebo více vysvobození.

Chrudim: Halloweenské nocování v Mama klubu
30.10.2015 17:00 - 31.10.2015 11:00, Mama klub
Určeno pro děti od 6 ti let. Můžete se těšit na společné tvoření, večerní venkovní program a přespání v Mama klubu. Ráno vás čeká společná snídaně.

SOBOTA 31. ŘÍJNA

Třemošnice: Dýňování 
a lampiónový průvod
V sobotu 31. 10. od 13:00 jste zváni do cukrárny na soutěž ve vyřezávání dýní, po ukončení následuje lampiónový průvod.

Chrudim: Dušičkové loučení s turistickou sezónou
Chrudim – V sobotu se v Muzeu barokních soch koná Dušičkové loučení s turistickou sezónou. Program: Jak v Chrudimi strašilo – Pohádka LS Ahoj ve 14:30 a v 17:00. Koncert Jany Sychrovské v 15:00. Koncert pro trubku a varhany v 19:00. Kouzlení z podzimního listí – Výtvarná dílna pro děti i dospělé. Proč slavíme „Dušičky"- Samoobslužný průvodce „dušičkovým" obdobím.

Skuteč: Výstava králíků
Český svaz chovatelů Základní organizace Skuteč pořádá místní výstavu králíků ve výstavní hale ČSCH ZO Skuteč vs obotu 31. října od 8 do 15 hodin.

Škrovád: Strašidelný Halloween
Občanské sdružení Bzuk a Hospůdka Pod Kopcem ve Škrovádu pořádají pro děti a širokou veřejnost Strašidelný Halloween v sobotu 31. 10. 2015 od 17:00 hodin. Těšit se můžete na hry a soutěže pro děti, soutěž v dlabání dýní, ocenění nestrašidelnějších masek dětí i dospělých, ohnivé vystoupení a večer bude zakončený strašidelnou diskotékou. Mimo to se také po celý večer můžete těšit na halloweenské menu.

NEDĚLE 1. ŘÍJNA

Rabštejnská Lhota: Mravnost nad marnost
SDH Rabštejnská Lhota chystá 1. listopadu od 18 hodin v cool turáku U Drobílků divadelní představení divadla Exil Pardubice Mravnost nad marnost. Vstupné 120 Kč.

Škrovádské posvícení
V Hospůdce Pod Kopcem ve Škrovádu se ve dnech 1. a 2. listopadu konáŠkrovádské posvícení. Od neděle do pondělí v hospůdce probíhají zabijačkové hody. V neděli od 15 hod, kdy přípravy dovrší finále, zde můžete ochutnat místní dobroty.
Od 16 hod vám k poslechu, tanci a hodování bude hrát živá hudba. V pondělí jsme připraveni již od 10 hod, tak neváhejte a přijďte si pochutnat. V případě zájmu doporučujeme pro velký zájem rezervace.