PÁTEK

Restaurace Monaco najíždí na zimní víkendové akce

Slatiňany – Tomáš a jeho „student“ Lukáš vás srdečně zvou na velkolepou 1. víkendovou akci na Monacu. A hned z kraje si pro vás připravili zvěřinové hody. Tomášovy domácí výrobky, co byly prezentovány v Hospůdce Pod Kopcem, se momentálně přesouvají na Monaco. Chystají pro vás zvěřinovou paštiku, škvarkovou pomazánku z kančích škvarků, vývar z kachny, domácí kančí klobásu, daňčí guláš, jelení kýtu, kančí výpečky, řízek z divočáka, zvěřinový burger a samozřejmě nějakou sladkou odměnu na závěr. Už teď můžete volat a objednávat vaše místa.

Akce se uskuteční od pátku do neděle vždy od 11 do 21 hodin 29. září – 1.října.

Rezervace na tel: 776 200 250 nebo v restauraci 773 836 812.

SOBOTA

Klavírní recitál

Zaječice – Osvětová beseda Zaječice si vás dovoluje pozvat na klavírní recitál Richarda Reipricha, který se koná v Kulturním domě Zaječice v sobotu 30. září v 18 hodin. Vstupné dobrovolné.

 Běh „Jen tak“

Řestoky – Běh pro všechny, kteří nejsou lhostejní k osudu druhých. II.ročník charitativního běhu, tentokrát pro Klárku Schinaglovou ze Smrčku, se koná 30. září od 14 hodin – prezence od 13:15 v areálu nohejbalového hřiště.

A vy, co běhat nemůžete, přijďte fandit a alespoň ochutnat soutěžní guláše.

NEDĚLE

Ptačí festivalová neděle

Kochánovice – První říjnová neděle od 14 do 17 hodin je již tradičně zasvěcena Festivalu ptactva. Udělejte si čas a pojďte pozorovat ptáky do podzimní přírody na Chrudimsko. Získáte mnoho informací jak o jednotlivých druzích, jejich životě, ohrožení a možnostech ochrany, tak o fenoménu ptačí migrace obecně.

V něm vás bude čekat pozorování ptáků v okolí rybníků i na vodní hladině, kvízy a poznávání zaměřené na ptačí obyvatele východních Čech. Provázet vás budou zkušení ornitologové.

Můžete se těšit i na výtvarnou dílnu kde budete mít možnost vyrobit si svého ptáčka na kolíčku.

Pro ty, kteří nevědí, kde jsou Kochánovické rybníky, nabízí organizátoři společný sraz ve Slatiňanech na vlakovém nádraží ve 13 hodin.

Dny myslivosti - soutěž o nejlepší kančí guláš

Luže - 1. říjnová neděle bude ve znamení kančího guláše! Již v pořadí třetí myslivecký den oživí první říjnovou neděli Hrad Košumberk.

V letošním ročníku se utká celkem 10 soutěžních družstev, která budou bojovat o titul nejlepší kančí košumberský guláš. Soutěž začíná v 8,00 hodin, ochutnávky budou probíhat průběžně a vítěze se dozvíme ve 13,00 hodin. Těšit se můžete na bohatý doprovodný program.

O půl druhé a ve tři například vystoupí trubači OMS Pardubice, návštěvníci budou moci přihlížet ukázkám výcviku loveckých psů a dravců, zájemci si budou moci vyzkoušet střelbu ze vzduchovky nebo si opéct čpekáčky. Vstupné zdarma.