PÁTEK 18. ÚNORA

Mokrý banditi
Klešice – Restaurace Jája Klešice vás srdečně zve v pátek 18. 2. 2011 od 20 hodin na taneční zábavu s Mokrými bandity.

Dětský karneval
Seč - V pátek od 16 hodin se koná ve zdejším kulturním domě Dětský karneval. Občerstvení zajištěno. Čekají na vás soutěže, přehlídka masek, plyšová tombola, diskotéka.

Expedice Aconcagua
Chrudim – V pátek 18. února se koná v pořadí 100. přednáška z cyklu Kolem světa za 80 minut. Spolu Petrem Prchalem podnikneme výstup na horu Aconcagua ( 6 962 m n.m.), která se nachází na argentinské straně And a mimo Asii je nejvyšší horou. Výstup na ní se tedy neobejde bez přípravy a aklimatizace, která proběhla v pohoří Cordon del Plata a jejíž součástí byl pokus o výstup na horu Cerro Plata. Nebudou chybět obrázky hor a horské flóry, ale i argentinského města Mendoza jehož okolí je proslulé svým vínem. Na závěr se zastavíme v Santiagu de Chile, z kterého se expedice vracela zpět do Evropy. Přednáška začíná v 18:30 a vstupenky lze koupit v předprodeji v IC ve staré radnici na Resselově náměstí. Telefonické rezervace a další informace na 723 004 397 nebo gutzer@centrum.cz.

Ženevská reformace
Nasavrky -Beseda s farářem Josefem Benešem o ženevské reformaci a učení Jana Kalvína začíná v bývalké církevní škole v Hradišti 18.2.2011 od 19:00.

Maturitní ples
Skuteč - Maturitní ples Gymnázia Hlinsko se koná v kulturním klubu Skuteč v pátek 18.2.2011 od 20:00

SOBOTA 19. ÚNORA

Expediční kamera
Heřmanův Městec - Druhý ročník festivalu Expediční kamera, tedy přehlídky dokumentů o dobrodružství, divoké přírodě a extrémních zážitcích a sportech se v sobotu přesune do Heřmanova Městce, kde nabídne divákům od 16 hodin přehlídku těch nejlepších filmů z uplynulého roku. Speciálním hostem festivalu bude český polárník Václav Sůra, který zde uvede dokument o své expedici napříč zamrzlým Bajkalem. A tak vzhůru do kina za únorovým dobrodružstvím! (man)

Na Veselém Kopci je v sobotu masopust
Veselý Kopec – V sobotu se v prostředí skanzenu uskuteční první program letošního roku – Masopust. Návštěvníci budou mít možnost zhlédnout tradiční obyčej, který je součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Masopustní obchůzku na Veselém Kopci letos předvede vesnická skupina z Vortové. V 10 hodin bude slavnostně uděleno povolení a průvod masek vykročí mezi roubené objekty, tento obřad bude zopakován ještě jednou ve 13 hodin. Návštěvníci si budou moci prohlédnout všechny tradiční masky, které se v 15 hodin se shromáždí k závěrečnému obřadu, vyslechnou masopustní testament, v němž zazní hříchy kobylky. Ta poté bude obřadně poražena a obchůzku ukončí veselý tanec všech masek. (iv)

Zumbathon
Chrast – Zumbathon se uskuteční v sobotu 19. února od 10 hodin v tělocvičně ZŠ Chrast. Budou připraveny tři bloky po 45 minutách, při jejichž vedení se vystřídají tři lektoři, mezi nimi nebude chybět také muž. Vstupenka na celý Zumbathon je pro dospělého 150 Kč a pro děti za 80 - 120 Kč (podle věku). Malé občerstvení a přátelské povzbuzení bude připraveno pro každého! Plánovaný konec této akce je ve 13 hodin.
Pokud vás stále populárnější zumba „chytne“ můžete chodit každé úterý (16.45) a pátek (17 hodin) do tělocvičny ZŠ v Chrasti.
Aktuální info najdete na www.zumba-fitness.estranky.cz nebo na Facebooku Zumba s Andy.

Sportovní ples

Slatiňany – Oddíl kopané SK Spartak Slatiňany pořádá v sobotu 19.2.2011 od 20.00 hod. ve slatiňanské sokolovně tradiční sportovní ples - hraje skupina GEM z Vysokého Mýta (předprodej vstupenek v Trafice KVĚT).

Hasičský bál
Rabštejnská Lhota – Sbor dobrovolných hasičů vás srdečně zve v sobotu 19. února do hostince U Drobílků na hasičský bál. K tanci a poslechu hraje H.A.M., připravena je bohatá tombola.

Staročeská maškara
Všeradov – SDH KPV Všeradov pro vás přichystal v sobotu 19. února staročeskou maškaru. Začátek je v 7.00 hodin od obecního úřadu.

Dny otevřených dveří
Slatiňany – Srdečně jste zváni na dny otevřených dveří v MŠ Děvčátka Momo ve Slatiňanech, Vrchlického 168 – první proběhne již tuto sobotu 19.2. od 10 do 15.00. Součástí bude šití zvířátek z filcu – přijďte ušít zvířátko pro školku nebo sami pro sebe. Na programu jsou také pohádky, hraní, malování, modelování,…

Den zdraví s pupečníkovou krví
Chrudim – V sobotu se uskuteční mezi 10. a 18. hodinou ve městě Den zdraví s pupečníkovou krví. Cílem akce je zvýšit povědomí široké veřejnosti o pupečníkové krvi a jejím využití k záchraně lidského života. V rámci akce si budou moci nastávající maminky nechat změřit krevní tlak, eventuálně hladinu krevního cukru, k dispozici bude porodní asistentka připravená poradit se vším, co se týká těhotenství, příchodu miminka na svět a odběru pupečníkové krve. Tým pracovníků najdete v chrudimském hypermarketu Albert.

Sportovní ples
Miřetice – TJ Tatran Miřetice pořádá tradiční sportovní ples, který se koná v sobotu 19. února v sále restaurace U Mrázků, hraje Pardubická šestka, pořadatelé připravili bohatou tombolu.

Princezna se zlatou hvězdou na čele
Heřmanův Městec - Divadelní představení klasické pohádky s hudbou Petra Maláska a Jana Stejskala v podání žáků ZUŠ Chrudim začíná v sokolovně 19.2.2011 od 16:30

Tradiční rybářský ples 2011
Hlinsko - Tradiční rybářský ples 2011 se koná v hlinecké sokolovně 19.2.2011 od 20:00. K tanci a poslechu hraje skupina MAT4. Občerstvení zajištěno, bohatá tombola. Předprodej vstupenek v prodejně elektro „U Matyáška“.

NEDĚLE 20. ÚNORA

Dětský karneval
Pohled – Obec Mladoňovice srdečně zve na Dětský karneval, opět s tanečním mistrem Černým v neděli 20. února od 14.30 hodin v Kulturním domě v Pohledu. Na programu je slavnostní průvod masek, hry, soutěže a hádanky, malé pohoštění a tancování bez ustání. (red)

Turnaj ve stolních hrách
Třemošnice - Sdružení Čtyřlístek pořádá 20.2.2011 od 13:00 již 7. ročník turnaje klasických i nových stolních her v kulturním domě.

Dětský karneval
Luže - SRPDŠ při základní škole pořádá 20.2.2011 od 14:00 Dětský karneval v lužské sokolovně. Hraje živá hudba,vstupné dobrovolné. Program: taneční zábava, vyhlášení nejhezčí masky.

Maškarní rej pro děti

Heřmanův Městec - TJ Sokol,RC Radovánek,Oddíl rekreačních sportů TJ Jiskra pořádají v neděli 20. února 2011 v sokolovně Maškarní rej pro děti. Začátek je od 15 hodin.