PÁTEK 25. BŘEZNA

Maškarní zábava
Krouna - SDH Krouna pořádá v pátek 25. března 2011 od 20.00 hodin v místní Sokolovně maškarní zábavu, na které zahraje k tanci a poslechu skupina MAT 4. Účast v maskách je vítána.

Ples sportovců
Seč - HC Seč pořádá25. března 2011 od 20:00 Ples sportovců v Kulturním domě Seč. Hraje: H.O.P.E. Předprodej vstupenek v Infocentru Seč. Cena: 95,-Kč

Mezinárodní přehlídka dětských a mládežnických pěveckých sborů
Skuteč – Osmý ročník hudebního festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč pokračuje mezinárodní přehlídkou dětských a mládežnických pěveckých sborů, která trvá od pátku do soboty v místním kulturním klubu. Milovníci operety se mohou těšit na neděli, kdy do Skutče zavítá Moravské divadlo Olomouc s představením Vídeňská krev.
I. koncert sborové přehlídky - 25.3.2011 18:00 - V rámci Mezinárodní přehlídky dětských a mládežnických pěveckých sborů se představí: Cantando Skuteč, Ptáčata Rychnov nad Kněžnou a Bratislavský dětský sbor.

Vypsaná fiXa a Kulturní zřízenost
Třemošnice – V kulturním domě v Třemošnici zahraje v pátek 25.3. pardubická kapela Vypsaná fiXa. Té „předskočí“ domácí formace Kulturní zřízenost a bouřlivý večírek začne ve 21 hodin.

Michail Jurjevič Lermontov: Maškaráda
Chrudim – Maškaráda je především velkým romantickým dramatem o lásce, žárlivosti a cti. Kníže Arbenin, muž vášní a temných stínů, se směle řadí po bok Evžena Oněgina a dalších romantických hrdinů. Bývalý bezohledný dravec a hazardér žije nyní se svou krásnou mladou ženou Ninou a znuděně opovrhuje společností. K probuzení běsů jeho nitra, které se zdály být utišeny a zapomenuty, však stačí osudný maškarní ples a jeden ztracený náramek… V hlavních rolích: Ondřej Malý a Pavlína Štorková. Uvádí Klicperovo Divadlo Hradec Králové.
Volné vstupenky v předprodeji.
Pátek 25. března v 19 hodin • Divadlo Karla Pippicha
Vstupné: 210, 200 Kč • Divadelní předplatné „A“

Slavnostní otevření zrekonstruované nasavrcké sokolovny
Nasavrky – V pátek 25. března bude slavnostně otevřena zrekonstruovaná sokolovna.
Program:
Vernisáž výstavy „105 let nasavrckého sokola“ - zazpívají žáci ZŠ Nasavrky pod vedením p.učitelky J.Dostálové
Přestřižení pásky, zahájení (začátek u vchodu, zahájení v sále)
Ukázky z činnosti T.J.,Fotoprozentace projektu, Krasoplavci nasavrčtí
Volná prohlídka sokolovny a celého areálu
Mažoretky T.J. Sokol Chrudim
Taneční zábava - hraje Chorus
Občerstvení zajištěno. Vstup zdarma.

Televarieté 2011 - travesti show
Heřmanův Městec - Zbrusu nový zábavný pořad velmi úspěšné travesti skupiny Hanky Panky Praha bude pro velký zájem uveden opět v sále sokolovny 25.3.2011 19:30. Předprodej vstupenek od 16.2. v infocentru a v pokladně kina.

Stezkami zlatého trojúhelníku
Chrudim - Přednáška se koná 25.3.2011 od 18:30 v Přednáškové síni Vodních zdrojů.

SOBOTA 26. BŘEZNA

Mezinárodní přehlídka dětských a mládežnických pěveckých sborů
Skuteč – Osmý ročník hudebního festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč pokračuje mezinárodní přehlídkou dětských a mládežnických pěveckých sborů, která trvá od pátku do soboty v místním kulturním klubu. Milovníci operety se mohou těšit na neděli, kdy do Skutče zavítá Moravské divadlo Olomouc s představením Vídeňská krev.
II. koncert sborové přehlídky - 26.3.2011 16:00 - Ve druhém dni Mezinárodní přehlídky dětských a mládežnických pěveckých sborů vystoupí: Lilium Litomyšl, Fiori Cantanti Chrudim a Bratislavský dětský sbor.

Koncert skupiny TenSing
Luže - Skupina TenSing vás srdečně zve na svůj koncert pod názvem "Zpívám rád a je to na mně doufám znát". Koncert hostí Kostel Panny Marie Pomocnice křesťanů na Chlumku 26.3.2011 od 18:00.

Jarní muška, třpytka Skuteč
Skuteč – Místní organizace Českého rybářského svazu ve Skutči pořádá v sobotu VII. ročník rybářských závodů s názvem „Jarní muška, třpytka Skuteč 2011“, který je zároveň druhým ročníkem závodů O putovní pohár starosty města Skutče. Počet míst je kvůli větším odstupům mezi závodníky omezen na devadesát, bližší informace lze získat na telefonu 724 236 065.

Sjezd Chrudimky
Seč – Skauti z Ronova nad Doubravou pořádají v sobotu první ročník vodáckého sjezdu řeky Chrudimky. Začíná v jedenáct hodin pod hrází na Seči. Délka splutí je 10,4 kilometru.

Pyžamový ples
Skuteč - V sobotu 26.3.2011 hostí Kulturní dům Zbožnov Pyžamový ples.

Jarní procházka
Třemošnice - Jarní procházka z Třemošnice vás povede Velkou hradní cestou na Lichnici, kde bude zahájena letošní sezóna. Sraz na náměstí v Třemošnici v sobotu 26.3.2011 ve 13:00

Dětský maškarní karneval
Hlinsko - V Komorním divadle se v sobotu 26.3.2011 od 14:00 koná Dětský maškarní karneval. K tanci a poslechu hraje DJ Pavlík. Soutěž o nejlepší masku a mnoho dalších soutěží o sladké odměny.

Jarní hasičský bál
Hlinsko -Jarní hasičský bál můžete navštívit v Komorním divadle 26.3.2011 od 19:30. K tanci a poslechu hraje skupina MAT 4. Občerstvení zajištěno, bohatá tombola.

Jarní turnaj ve stolním tenisu
Klešice – V sobotu 26. března se můžete zúčastnit jarního turnaje neregistrovaných ve stolním tenisu – muži-dvouhra v kategoriích: open (pro hráče pokročilé) a hoby open (pro netrénované a mírně pokročilé). Akce se koná v hostinci U Beranů od devíti hodin, k prezenci přijďte v 8:30 – 8:45. Vstup: 120 Kč (v ceně je gulášek). Kontakt: O. Střítežský : 777 67 67 67, e–mail: cvstop@tiscali.cz Turnaje se mohou zúčastnit i registrovaní nad 60 let.

Přednáška na téma jahody
Chrudim – Přednášku Českého svazu zahrádkářů, ZO Chrudim - město o jahodách, o problematice pěstování angreštu, rybízu, malin a kanadských borůvek můžete navštívit v jídelně zemědělské školy - Poděbradova 842 Chrudim v sobotu 26.3.2011 od 9 hod. Přednáší Jana Dlouhá.

Příhody včelích medvídků
Heřmanův Městec – Městské kino Heřmanův Městec vás zve v sobotu 26. března na divadelní představení pro děti. Divadlo Krapet Praha uvede po velkém úspěchu další příběhy včelích medvídků. Pro velký zájem se konají v sále kina hned dvě představení - od 15.30 a od 17.00 hodin. Předprodej vstupenek v kině a v infocentru. Po velkém úspěchu Zimních příběhů včelích medvídků můžete navštívit v sále kina volné pokračování pohádky o známých hrdinech Večerníčků - Čmeldovi a Brumlovi. Představení je vhodné i pro nejmenší diváky a je doplněno půvabnými písněmi Petra Skoumala a Zdeňka Svěráka.

NEDĚLE 27. BŘEZNA

Vídeňská krev
Skuteč – Osmý ročník hudebního festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč pokračuje. Milovníci operety se mohou těšit na neděli, kdy do Skutče zavítá Moravské divadlo Olomouc s představením Vídeňská krev. začátek je v 16 hodin.