PÁTEK

Pozvánka do Škrovádu
Škrovád – Na další venkovní grilování do Hospůdky Pod Kopcem jste zváni v pátek 22. a v sobotu 23. července od 16 hodin. Těšit se můžete na domácí hambáče, steaky z krkovice či kuřecích prsou, klobásy, hermelíny, salát Caesar. To vše venku před vašima očima.

SOBOTA

Country den v Mrákotíně
Mrákotín – V sobotu 23. července proběhne na místním hřišti odpoledne a večer plný hudby, zábavy, koňů a soutěží. Začátek je ve 14 hodin.

V Paříži bych Tě nečekala, tatínku
Chrudim – Divadelní představení „V Paříži bych Tě nečekala, tatínku" začíná v sobotu 23. července ve 20:00 hodin v Klášterních zahradách.
Výběrčí přímých daní ze zapadlého provinčního městečka se jednoho dne rozhodne, že překvapí svoji dceru a navštíví ji v Paříži. Starostlivý otec s podivem zjišťuje, že jeho milovaná dcera již nepracuje v pojišťovně, ale pohybuje se jako společnice ve světě velké politiky a obchodu, ve kterém se rázem ocitá i on. V tomto spletitém prostředí se tatínek rychle zorientuje, a když okouzlí manželku svého nejvyššího šéfa, zcela to změní jeho život, budoucnost dcery, a dokonce i složení vlády. Rozjede se uragán záměn a komických situací, které neberou konce.
Komedie Jeana Barbiera (originální název Ma fille travaille a Paris) o pařížském dobrodružství sympatického venkovana ze Spáleného Poříčí nad Seinou nabízí dvě hodiny emocí a smíchu. V současné době nejznámější autor konverzačních komedií ve Francii je pokračovatelem tradice bulvárního divadla ve stylu Feydeaua a Labiche.

Čwachták
Třemošnice – Na zdejším koupališti vypukne 23. července již pátý ročník multižánrového třemošnického festivalu Čwachták fest. Můžete se těšit třeba na: Cocotte Minute, Schodiště, Volant, NVÚ Žádnej stres, Zoči Voči, Iné Kafé…

Karel IV. na Lichnici
Lichnice – Přednáška o Karlu IV., uvítání Karla IV., divadlo pro děti, dobová kapela, šermířské souboje, dobové tance, dravci – to vše vás čeká v sobotu 23. července od 13 hodin na zdejším hradě.

Bělá opět ožije dechovkou
Bělá – Sbor dobrovolných hasičů v Bělé společně s hostincem "U Jonáše" pořádají pod záštitou Městského úřadu v Luži v sobotu 23. 7. od 14.00 hod. již 3. ročník „Odpoledne s dechovkou". Akce je součástí programu Košumberského léta a uskuteční se v krásném prostředí bělského sportovního areálu. Během odpoledne vystoupí kapely Pohoranka z Dolního Újezda a Pardubická 6, které znáte z televize Šlágr. Pro všechny příznivce dechové hudby je za lidové vstupné 50 Kč připraveno zastřešené posezení a bohaté občerstvení.

Rocková cihelna
Rosice – Areál Rosických trhů přivítá 23. července od 16 hodin na Rockové cihelně kapely: Alžběta, Scorpions revival, B 52, The Syrup – Kabát revival, Atrey – hard rock. Vstupné 180 Kč. Připraveny jsou skvělé steaky, pivo, limo atd. Pořádají rosičtí hasiči ve spolupráci s obcí Rosice.

Pozvánka do Škrovádu
Škrovád – Na další venkovní grilování do Hospůdky Pod Kopcem jste zváni v pátek 22. a v sobotu 23. července od 16 hodin. Těšit se můžete na domácí hambáče, steaky z krkovice či kuřecích prsou, klobásy, hermelíny, salát Caesar. To vše venku před vašima očima.

NEDĚLE

Hudební léto připomene W. A. Mozarta
Heřmanův Městec – XII. ročník festivalu „Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje" pokračuje v neděli 24. července, kdy se ještě jednou vrátí k letošnímu jubilantovi W. A. Mozartovi. Originální dechový soubor Philharmonia Octet Prague, tvořený hráči na klarinety, lesní rohy, hoboje a fagoty, uvede jeho velmi oceňovanou Serenádu B dur Gran partita. Dílo kladoucí důraz na hudební barevnost i kontrast celé kompozice napsal Mozart ve Vídni v letech své největší slávy. Soubor tvořený sólisty předních českých orchestrů je příslibem nevšední „Oslavy Mozarta dechem". Přijďte si ho připomenout od 17 hodin v kostele sv. Bartoloměje v Heřmanově Městci.