Filmovou lahůdkou Kina Mír v Heřmanově Městci je tentokrát oscarový snímek Plechový bubínek.

Životním osudům Edith Piaf se bude věnovat stejnojmenný film, který uvede Panoramatické kino Hlinsko.

Příznivce amerického herce George Clooneyho zase jistě potěší Městské kino Chrudim, na jehož plátně se večer objeví ve snímku Michael Clayton.

Kino Mír Heřmanův Městec

Plechový bubínek ČT 21.2. 19.30
Filmová lahůdka. Příběh chlapce, který se brání tak důsledně světu dospělých, že odmítne vyrůst. Německý film odehrávající se v Gdaňsku v 1 pol. 20. století. Film oceněný Oscarem (1980) jako nejlepší zahraniční film. Mládeži nepřístupný.

Další program ( www.hermanuv-mestec.cz/kino ):

Václav PÁ 22.2. 17.30 a SO 23.2. 19.30
Nová česká tragikomedie Jiřího Vejdělka (Účastníci zájezdu, Roming), ve které Ivan Trojan vyvádí jeden průšvih za druhým. Dále hrají: Emília Vášáryová, Jan Budař, Jiří Lábus, Soňa Norisová a další. Mládeži přístupný.

Angelika - muzikál PÁ 22.2. 19.30
Klasický příběh krásné Angeliky ožívá v českém muzikálu roku. Záznam nového českého muzikálu divadla Broadway. V hl. rolích Monika Absolonová a Josef Vojtek. Videprojekce z DVD, prost. zvuk DTS 5.1, speciální bonusy.

Panoramatické kino Hlinsko

Edith Piaf ČT 21.2. 17.30
Přivítejte nesmrtelnou osobnost… Narodila se na chodníku, vyrůstala v nevěstinci, vydělávala si pouličním zpěvem… Přesto se z ní stala světoznámá hvězda první velikosti. Nechtěla dát světu šanci na ni zapomenout a povedlo se jí to beze zbytku. Hrají: Marion Cotillard, Sylvie Testudová, Clotilde Courau, Gérard Depardieu, Pascal Greggory, Marc Barbé aj. Mládeži do 15 let nepřístupný.

Další program (www.hlinsko.cz ):

Vetřeci vs Predátor 2 PÁ 22.2. 20.00 a SO 23.2. 17.30
Na Zemi vypukne peklo… Chytrá kombinace napětí, akce a pikantních soubojů. Za malým americkým městečkem v lesích ztroskotává vesmírný koráb znepřátelených predátorů a vetřelců. Jejich souboj nezůstane bez lidských obětí… Hrají: John Ortiz, Steven Pasquale, Johny Lewis aj. Sci-fi akční horor USA s titulky. Mládeži do 15 let nepřístupný.

Městské kino Chrudim

Michael Clayton ČT 21.2 17.00 a PÁ 22.2. 17.00 a 19.30
George Clooney jako „vyjednavač“ jedné z největších právnických firem v New Yorku má na starosti tu nejšpinavější práci.

Další program ( www.kinochrudim.cz ):

Na vlastní nebezpečí SO 23.2 a NE 24.2 a vždy od 17.00, 19.30 a 22.00
Vzrušující souboj s divokým přírodním živlem, samozvanými strážci zákona i hranicemi vlastních možností v novém filmu Filipa Renče. V hlavních rolích Jiří Langmajer, Filip Blažek a další..

Další kina

Kino Proseč u Skutče

Zlatý kompas NE 24.2. 17.00
Náš svět je jen jeden z mnoha dalších…
Kromě něj existuje nesčetně dalších světů, které se tomu našemu mnohdy podobají. Některé odlišnosti jsou ovšem nadmíru pozoruhodné. Ve světě Zlatého kompasu má každý člověk svého daemona, který je součástí jeho duše a má podobu zvířete. Lyra Belacqua, je dvanáctiletý sirotek vyrůstající pod dohledem scholárů na Jordánské koleji v britském Oxfordu. Lyra ještě nic netuší, ale její život se už brzy od základu změní. Podle dávného proroctví má právě ona rozhodnout o osudu nejen vlastního světa, ale i všech ostatních…

Kulturní dům Skuteč

Nomád NE 24. 2. 19.00
18. století, Kazachstán… krutá krása obrovského regionu mezi Čínou, Tibetem a Ruskem. Mladý bojovník Mansur je členem kmene, který po staletí svádí nelítostné boje o území. Musí sjednotit tři válčící kmeny proti mnohem větší hrozbě - obří armádě nájezdníků, která nezná slitování. Dunění statisíců koňských kopyt, strašlivý řev, ohlušující hřmot zbraní a pach čerstvé krve… Historický velkofilm ve stylu Gladiátora, Troji a Alexandera Velikého.