Po vystoupení zpěvačky a kytaristky Evy Henychové, která přilákala mnoho i mimoměsteckých posluchačů, zazněly impozantní trubky Marka Kubeše a Martina Tůmy spolu s varhaní hrou Petra Žáka.

Na konci července jsme potom přivítali špičkové interprety, varhaníka Václava Uhlíře a hobojistku místní rodačku Ludmilu Bartoníčkovou. Jejich program složený ze známých mistrů jako Mozart či Vivaldi byl posluchači nadšeně přijat. Celý festival provází až nečekaný zájem posluchačů a všechny dosavadní koncerty téměř zcela zaplnily kostel svatého Bartoloměje. V druhé polovině prázdnin cyklus koncertů vyvrcholí.

Zítra vystoupí soubor historických nástrojů SoliDeo z Děčína s uměleckým vedoucím Milošem Rejmanem. Pokud netušíte, co to je šalmaj nebo bezová flétna, či že lze úspěšně hrát na kravské a kozlí rohy, je pro vás určený právě tento koncert. Na historické nástroje uvádí vokálně-instrumentální soubor SoliDeo středověkou hudbu gotiky, renesance a baroka.

Celý koncert je provázen slovem a staré neobvyklé nástroje tak budete moci sami blíže poznat. V neděli celý cyklus koncertů uzavře vystoupení mladých umělců, absolventky pardubické Konzervatoře Kateřiny Jirešové a studenta této školy houslisty Petra Borůvky.

Z této bohaté nabídky si vybere každý, kdo si chce v parném nedělním podvečeru odpočinout a poslechnout krásnou hudbu v příjemném prostředí kostela svatého Bartoloměje. Koncerty se konají vždy v neděli ve stejném čase v 17 hodin.