Hlinsko: Noční pochod pro děti
Na noční pochod pro děti můžete vyrazit 12. září, sraz je v 19 hodin před radnicí. Na trase dlouhé 5 km vás čekají soutěže a opékání, pouze v doprovodu dospělých.

Hlinsko: Výstava na Betlémě
V domku č. p. 178. začíná 12. září výstava Poslyšte zas něco nového. Střípky z historie betlémských obyvatel můžete zhlédnout do 2. listopadu.

Kameničky: Výstava Anny Dvořákové
Do 30. září můžete na obecním úřadě navštívit výstava k výročí narození malířky Anny Dvořákové. Otevřeno: út ne: 10 12 a 13 17 hodin.

Bio seniorů: Ostře sledované vlaky 
V rámci programu Bio seniorů nabízí ve středu 10. září Kino Mír Heřmanův Městec od 17:00 hodin film Ostře sledované vlaky. Příběh mladého eléva Miloše Hrmy, který na malé železniční stanici i přes své milostné problémy nakonec dospívá a nalézá své místo v životě.

Chrudim: Putovní výstava o časopise Vedem
Před sedmdesáti lety, v těžkých podmínkách terezínského ghetta, začala skupinka hochů vydávat jedinečný časopis Vedem, do nejž ti, kteří čekali na transport do pekla koncentračních táborů, vtělili nejen své vzpomínky, obavy a radosti, ale i poselství pro ty, kteří se dožijí šťastnějších časů. A právě tomuto časopisu je věnována putovní expozice, která zavítá také do Chrudimi. Výstava o časopise Vedem z terezínského ghetta bude mít vernisáž ve čtvrtek 11. září v 17 hodin v Regionálním muzeu v Chrudimi.

Ve slatiňanském zámku se pokrok nezastavil
 Při Dnech evropského dědictví v sobotu 13. září a v neděli 14. září se ve Státním zámku Slatiňany mohou návštěvníci vydat na prohlídkovou trasu „Pokrok nezastavíš!" Zavede návštěvníky do unikátně dochovaného technického zázemí a běžně nepřístupných částí zámku. Její součástí bude návštěva knížecí oratoře v kostele sv. Martina, která je se zámeckou budovou spojena krytou dřevěnou chodbou. Začátek prohlídky vždy v 10.30, 12.30 a 14.30 hodin. Doporučuje se vstupenky rezervovat na tel. čísle 469 681 112. Státní zámek Slatiňany byl v březnu 2001 vyhlášen národní kulturní památkou.

Chrudim: Kurzy tance a zdravotní cvičení
V pátek 12. září v 17:30 hodin zahajuje taneční škola Amor kurz orientálního tance ve studiu Padma ve Fibichově ulici v Chrudimi. Kurzy zdravotního cvičení nejen pro seniory začínají už ve středu 10. září od 17:30 na Rozhledně 766, v Montessori jeslích a také ve čtvrtek 11. září od 10 hodin ve studiu Padma.

Přednáška v zámecké knihovně
V knihovně Státního zámku Slatiňany se můžete 12. září těšit na přednášku k výročí 200 let od narození slavného architekta Františka Schmoranze st. Začátek je v 18:00 a přednášejícím bude Mgr. Ivo Šulc. Následně bude možné zhlédnout některé stavby tohoto architekta a jeho rodiny z věže slatiňanského zámku a také nahlédnout do pracovny architekta, zařízené původním mobiliářem z pozůstalosti rodiny Schmoranzů. Vstupné je 20 Kč a místo je nutné si předem rezervovat na tel. čísle 469 681 112, protože kapacita zámecké knihovny je omezena. 

OD SOUSEDŮ: Hity Michala Davida v Golčově Jeníkově
Do Golčova Jeníkova přijede se svou kapelou známý český hitmaker a hvězda české hudební scény Michal David. Jeho koncert se uskuteční v sobotu 13. září v místním letním amfiteátru, a to u příležitosti konání tradiční poutě. Ve dvouhodinové show zazní jeho největší hity. Samotný zájem o lístky je podle pořadatelů nevídaný a čeká se, zda se podaří areál zcela vyprodat. Areál se otevře od 19:00 hodin, kdy správnou atmosféru připraví DJ's Martin Hájek. O hodinu a půl později začne samotné vystoupení Michala Davida.