V pátek 13. července vystoupí v Hlinsku jedinečná kombinace skupin Wohnout, Vypsaná FiXa a slovenských Horkýže Slíže. Tyto skupiny mají ksobě blízko co se týče hudby i fanoušků, potkávají se na mnoha festivalech a občas vystoupí na jednom pódiu vrámci plánovaných dvojkoncertů. Ovšem zažít všechny tyto skupiny splnohodnotnými koncertními programy vjeden večer je velice ojedinělé! Během léta 2007 se uskuteční pouze tři takovéto trojkoncerty vrámci celé České Republiky. A jedním ztěchto míst je právě hlinecký amfiteátr Rychtář.

Všechny tři skupiny jsou vsoučasné době shodně po vydání alb, Vypsaná Fixa zaznamenala svůj živý koncert na DVD, Horkýže Slíže jsou na turné knové desce „Ukaž tú tvoju ZOO“ a Wohnout stále slaví úspěchy sdeskou „Polib si dědu“, jejíž křest vPrůmyslovém Paláci navštívilo přes pět tisíc fanoušků.

Pardubická Vypsaná fiXa je představitelem punkrockového či rock 'n rollového hudebního stylu. Těžko si dnes představit nějaký rockový festival bez této formace s charismatickým zpěvákem Nardám v čele. Jejich poslední tvorba je katapultovala na špičku české rockové scény, písně neminuly úspěchy v televizních či rádiových hitparádách a mnoha hudebních anketách. Vypsaná FiXa na jaře odehrála svůj tisící koncert a za svoji desetiletou historii vydala šest řadových alb. Poslední album „Krása nesmírná“ přineslo písně Iluze, Mažoretka nebo Samurajské meče, které si získaly popularitu hitů zpředchozích alb jako Štěstí Jimi Dixona, 1982 nebo Drogový večírek. Všechny tyto zmíněné písně se také objevily na CD a DVD natočeném při koncertě vostravském klubu Fabric. Záznam skvěle vystihuje atmosféru Fixích koncertů, které se považují za jedny znejlepších a nejenergetičtějších vrepublice.

Kapelu Horkýže Slíže považují media za pokračovatele slovenských rock-popových bardů typu Elánu či Teamu, kteří dosáhli obrovských úspěchů nejen u našich východních sousedů, ale především vČeské republice. Slíže hrají rockovou hudbu spříměsí punku až metalu a pasážemi akustické kytary. Charakteristickým rysem jsou také nápadité a vtipné texty, skupině rozhodně nechybí humor a nadsázka ve všech směrech. Během posledního roku popularita Horkýžů velkou rychlostí stoupla a o jejich koncerty a další hudební počiny je velký zájem, písně Malá Žužu, A já sprostá, L.A.G. song se staly známými hity. Po vydání záznamu zkoncertu se skupina soustředila na další tvorbu, ze které vzniklo aktuální album „Ukaž tú tvoju ZOO“. Aktuální singl Refrén boduje vrádiích a videoklip ktomuto singlu a písni Rnb song je kvidění v televizních hitparádách a těší se i velké popularitě na internetu. Rnb song si totiž stáhlo přes 150.000 unikátních uživatelů.

Obě výše jmenované skupiny vhlineckém amfiteátru již vystoupily, shodně jako hosté pravidelného účinkujícího Léta sRychtářem, partičky Divokej Bill. Rocková formace Wohnout se vHlinsku představí však poprvé a tak poprvé zde představí písničky zloňského alba „Polib si dědu“, ovšem také hitovky zpředcházejících období jako Ó gramofon, Vrátném nebo Psí Píseň. Za svoji historii Wohnout vydali pět alb a ačkoliv je to pro hudební kritiky záhada, skupina se za deset let propracovala zmalých klubů až kmasové oblibě. Jejich koncerty, na kterých nikdy nechybí vstoupení populárního Dua Egon, se zmalé klubové scény dostaly kvyprodaným sálům a na téměř všech významných festivalech se Wohnouti zařadili po bok hlavní hvězdám

Toto neobvyklé a jedinečné spojení tří populárních skupin zavítá 13.7. do hlineckého amfiteátru Rychtář. Téměř čtyřhodinový koncert začne kolem osmé hodiny, amfiteátr bude zpřístupněn o dvě hodiny dříve. Skupiny vystoupí se svými plnohodnotnými koncertními programy, pořadí bude určeno až na místě. Vstupenky jsou kdostání vtradičních předprodejích za cenu běžného koncertu jedné skupiny 180,- Kč. Na místě bude jejich cena pak 220,- Kč, kapacita amfiteátru je velká, vyprodání lístků se tak nepředpokládá.

Na úvodní koncert Léta sRychtářem naváže poté skupina Divokej Bill. Vsobotu 11. sprna se po páté vřadě do amfiteátru vrátí populární úvalská formace, což napovídá o oblíbenosti tohoto prostoru aktuálními zlatými slavíky. Léto sRychtářem 2007 pak zakončí Den Otevřených dveří pivovaru 15. září se skupinami Žlutý Pes, UDG a nebo hosty jako Bára Zemanová či Jaroslav Uhlíř.