Zedníci, kameníci a restaurátoří běhají po lešení na Mydlářovském domě, opravují fasády a přitom práší do ulice, za což se omlouváme a prosíme, abyste to s námi vydrželi a na muzeum po dobu rekonstrukce nezanevřeli. Mydlářovský dům už opravu velmi potřeboval.

Uvnitř muzea pro vás připravujeme nové programy a věříme, že si některý z nich vyberete, překročíte suť ze stavby, proklouznete pod lešením a spolu s námi se vydáte mezi loutky.Právě teď zařizujeme nový pedagogický ateliér, nebude sloužit jen školám, ale od listopadu bude o víkendech k dispozici každému, kdo se rozhodne přihlásit se na některý z našich workshopů. Každou sobotu odpoledne k nám můžete přijít naučit se něco nového.

V neděli hrajeme loutkové pohádky. V ceně vstupenky na představení je i prohlídka muzea. Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi rozšiřuje svou nabídku služeb nejen pro děti, ale i pro dospělou veřejnost.

V listopadu a prosinci 2011 nabízíme pro uzavřené skupiny speciální komentované prohlídky muzea ve večerních hodinách. Součástí prohlídky je výstup na věžičku renesančního Mydlářovského domu, ve kterém naše muzeum sídlí, s překrásným výhledem na noční Chrudim. Cena závisí na počtu návštěvníků a šíři dohodnutých doplňkových služeb.

Nově poskytujeme firmám možnost zakoupit již nyní a to s výraznou slevou tzv. volnou vstupenku pro jejich zaměstnance. Vstupenka platí pro 4 osoby a je použitelná jednorázově v průběhu roku 2012. Další informace najdete na www.puppets@puppets.cz.

Věříme, že naši nabídku využijete a strávíte v našem muzeu krásný den, popřípadě večer. S pozdravem Naše muzeum- Vaše muzeum

Simona Chalupová, ředitelka MLK Chrudim